Z życia biblioteki

Przedszkolaki w bibliotece szkolnej

  W dniu 11 maja 2017 roku, dzieci z Przedszkola nr 3 w Wolsztynie (grupa "Słoneczka"), wraz z opiekunami, odwiedziły bibliotekę szkolną Zespołu Szkół Zawodowych. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Podczas wizyty każde dziecko mogło przy użyciu czytnika wprowadzić na konto czytelnika książkę. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. W trakcie pobytu w bibliotece, przedszkolaki rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Dzieci znakomicie sobie poradziły.

„Poezja przy kawce” - spotkanie poetyckie z p.B.K.Załęską

  W środę 26 kwietnia 2017 roku w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się spotkanie poetyckie z udziałem Bogumiły Konstancji Załęskiej. Artystka od 2001 roku opublikowała ponad 150 tomików poezji. Wiersze poetki cieszą się dużym uznaniem i wyzwalają w odbiorcy wiele pozytywnej energii, otwierają na drugiego człowieka. Wiele utworów poetka dedykuje przyjaciołom i najbliższym. Artystka ceni sobie nade wszystko przyjaźń. Lektura wierszy Bogumiły Załęskiej daje możliwość przyjrzenia się w nich jak w zwierciadle, zarówno sobie jak i światu czy bliskim.

Ogólnopolskie Wybory Książek w naszej szkole :)

   W dniach 26-30 stycznia i 16-17 marca 2015 r. w naszej szkole odbyła się akcja Ogólnopolskich Wyborów Książek, w której wzięli udział uczniowie i nauczyciele. W wyborach wybrano 170 tytułów książek. Powstała lista, która wraz ze sprawozdaniem została mailowo przesłana do Biblioteki w Szkolne - organizatora akcji. Na podstawie nadesłanych sprawozdań z różnych szkół, opracowane zostana wyniki i przekazane Pani Minister Edukacji Narodowej oraz opinii publicznej jako ważny element dyskusji o kanonie lektur i gustach czytelniczych uczniów i nauczycieli.

Podziękowania za współpracę :).

W bibliotece szkolnej odbyła się akcja, pt. "Podaruj książkę bibliotece szkolnej" w ramach ogólnopolskich obchodów "Miesiąca Bibliotek Szkolnych." Akcja była skierowana zarówno do uczniów jak i pracowników naszej szkoły. Można było przynosić do biblioteki nowe książki o różnej tematyce. Szczególne podziękowania kierujemy do konkretbych osób z naszej placówki, które czynnie włączyły się w nasze działania. Dziękujemy: p. Ewie Poniedziałek, p. Monice Kubali-Matuszewskiej, p. Magdalenie Bredli, p. Gabrieli Żodź oraz p.

Sukces Izabeli Jakubowskiej i Amandy Jóźwiak

W dniu 6 grudnia 2014 roku we Włoszakowicach odbył się finał XXVII Turnieju Recytatorskiego Literatury Staropolskiej im. A. Krzyckiego. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 29 młodych recytatorów, wyłonionych wcześniej w lokalnych eliminacjach w Kościanie, Rawiczu, Gostyniu, Lesznie i Wolsztynie. Zmagania turniejowe oceniała komisja w składzie: Piotr Dehr - reżyser teatralny z Poznania, Jan Głowinkowski - instruktor teatralny z Leszna i dr Leszek Barszcz - prezes Stowarzyszenia im. A. Krzyckiego. Turniej prowadzony jest od pierwszej połowy lat 80.

Spotkanie autorskie z MARCINEM ADAMCZAKIEM

Spotkanie z historykiem Marcinem Adamczakiem z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek - 27 października 2014 r.

 

   27 października 2014 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z lokalnym historykiem panem Marcinem Adamczakiem.

   Pan Marcin z wykształcenia jest historykiem, a obecnie pracuje jako przewodnik w Muzeum Roberta Kocha w Wolsztynie. Jest autorem przewodnika pt. "Ziemia Wolsztyńska" oraz pozycji książkowej "Wolsztyn w XIX wieku".

14. Światowy Dzień Poezji - spotkanie z poetką B. K. Załęską

   21 marca 2014 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z lokalną poetką panią Bogumiłą Konstancją Załęską.
Pani Bogumiła urodziła się w Wielkopolsce. Z wykształcenia jest adwokatem. Pracuje jako nauczyciel akademicki.Od młodości związana jest z Dolnym Śląskiem, szczególnie z Wrocławiem. Artystka od 2001 roku opublikowała ponad 150 tomików poezji, w tym: Życie to pociąg pospieszny (debiut), Inni ludzie, Słońce, Zamknięte drzwi, Miejsce na ziemi, Myśli jak latawce, Prosto z serca, Dialogi.

Muzyka i śpiew w bibliotece

 

 

 

,,Konkurs piosenki obcojęzycznej" 15 listopada 2013 roku .

Turniej Recytatorski Literatury Staropolskiej

W dniu 7 listopada 2013 roku w bibliotece szkolnej odbył się etap szkolny XXVI Turnieju Recytatorskiego Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzeckiego. Kolejny etap - gminny - odbył się
13 listopada 2013 roku w Wolsztyńskim Domu Kultury.

Tuwim odkurzony, czyli ...

29 kwietnia 2013 r. w bibliotece szkolnej odbył się powiatowy etap Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poezja Juliana Tuwima”, którego celami było ukazanie piękna poezji Juliana Tuwima, rozwijanie zainteresowań twórczością wybitnego poety, rozwijanie zdolności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego oraz odkrywanie talentów artystycznych wśród uczniów.

Od Jerozolimy do Ghany – spotkanie z wolontariuszką

W dniu 20 lutego 2013 roku, w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z Magdaleną Plekan z Akademickiego Koła Misjologicznego z Poznania. Pani Magdalena jest studentką ostatniego roku fizjoterapii na Akademii Medycznej w Poznaniu. Już kilkakrotnie uczestniczyła w wakacyjnych wyjazdach jako wolontariuszka, m. in. do Jerozolimy i Ghany. W przyszłości ma zamiar wyjechać na misje. W spotkaniu brały udział klasy:  1EH, 3L i 4L.

Literatura staropolska dzisiaj

       Już 25 raz odbył się Turniej Recytatorski  Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego.8 listopada 2012 przeprowadzono etap szkolny, w którym wyróżnieni zostali: Paulina Łukaszewska z 4e, Sylwia Zaremba z 1l, Ewa Szymańska z 1l, Maciej Kosicki z 2i oraz Szymon Buda z 1i. Właśnie ci uczniowie reprezentowali naszą szkołę w etapie powiatowym, który odbył się 19 listopada 2012 w Wolsztyńskim Domu Kultury.

Spotkania z misjonarzem

Młodzież naszej szkoły uczestniczy w akcji Adopcja Serca, która polega na finansowym wspieraniu nauki dzieci na Madagaskarze. 26 września oraz 19 października 2012 odbyły się spotkania młodzieży z klas 4l, 2i, 4e1, 3l i 1ed z misjonarzem o. Mariuszem Kasperskim OMI pracującym właśnie na tej egzotychnej wyspie. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści gościa i na kilka chwil przenieśli się do innej rzeczywistosci. Poznali warunki życia swych rówieśników i specyfikę tamtego kraju. Ojciec Mariusz podziękował młodzieży za wsparcie akcji misyjnej.

Spotkanie samokształceniowe

17 maja 2011 roku o godz. 1000 w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie odbyło się spotkanie samokształceniowe dla nauczycieli-bibliotekarzy ze szkół powiatu wolsztyńskiego. Organizatorem konferencji była Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Wolsztynie. Współorganizatorem była biblioteka szkolna przy Zespole Szkół Zawodowych w Wolsztynie . Kierownik filii biblioteki w Wolsztynie pani Anna Ciesielska przywitała wszystkich uczestników i przedstawiła porządek konferencji.

Strony

Subscribe to RSS - Z życia biblioteki