Z notatnika pedagoga

Dzień fajnych ludzi

Witajcie wszyscy fajni

W tym dniu warto zadać sobie dwa pytania:

1) Dlaczego jestem fajny?

2) Kogo uważam za fajnego?

Zapraszam na krótki filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=ibtc7DCVsvI&feature=share&fbclid=IwAR3TBG6YrnhkXmIVzQOSoNJtm_7uQydVzv1LrmcNRYOD4y86yAod9O7-uBk

Dzień nieśmiałości

Witajcie wszyscy NIEŚMIALI. Dziś jest Wasz dzień.

Choć pewną predyspozycję do nieśmiałości dziedziczymy po naszych przodkach to jednak do końca życia nie musimy pozostać osobami, które na samą myśl o o sytuacji, która ich zawstydza zaczynają się czerwienić, serce przyśpiesza swój rytm a ręce zaczynają być mokre, itd. Są sposoby na poradzenie sobie z nieśmiałością.

Zainteresowanych odsyłam tutaj:

Międzynarodowy Dzień Koszuli

Dzisiaj będzie modowo.

W Międzynarodowy Dzień Koszuli może warto (biorąc pod uwagę przedwczorajsze święto) zrobić sobie porządki w szafie oraz pousuwać za małe, leżące od dłuższego czasu w szafie ubrania.

Koszula to jeden z najstarszych elementów garderoby, zarówno męskiej jak i damskiej. Potrzebowała kilka tysięcy lat, by stać się tym, czym dzisiaj się stała – jednym z elementów garderoby wierzchniej.

Koszula ulegała wielu przeobrażeniom. O tym możecie przeczytać tutaj:

Dzień Sprzątania Biurka

Kiedyś ktoś napisał, że jak zaczniesz porządkować przestrzeń wokół siebie to to wpłyniesz na swoje wnętrze. Pozbywając się niepotrzebnych rzeczy zostawiasz miejsce na harmonię i pozytywne zmiany. Niech ten dzień będzie początkiem pozbywania się balansu.

Do dzieła

Na więcej informacji zapraszam na mój fp - Strefa pedagoga szkolnego (

Dzień dziwaka

Witajcie w  DZIEŃ DZIWAKA

Uzupełnienie:

Konformizm (łac. conformo – nadaję kształt) – zmiana zachowania na skutek rzeczywistego bądź wyobrażonego wpływu innych ludzi. Podporządkowanie się wartościom, poglądom, zasadom i normom postępowania obowiązującym w danej grupie społecznej. W tym rozumieniu jest to zmiana związana z faktem, że członek grupy miał początkowo inne zdanie czy inaczej się zachowywał niż grupa, a następnie je zmienił w kierunku zgodnym z oczekiwaniami grupy.

Pamiętajmy:

Inny/ dziwny - nie znaczy gorszy,

Inny/ dziwny - nie znaczy głupi,

Czas na podsumowania

Do świąt zostało 11 dni. Dużo i mało. Dlatego już dzisiaj warto zrobić sobie małe podsumowanie okresu zdalnego nauczania. Ja takie podsumowanie przygotowałam w dwóch wersjach:
1) papierowej powstałej na bazie opinii uczniów, rodziców i nauczycieli (zebrane spostrzeżenia, wnioski i sugestie wysłałam nauczycielom uczacym tydzień temu),
2) online  przygotowanej przeze mnie  przy użyciu platformy Bitable, do której obejrzenia zapraszam poniżej.

Kalendarz adwentowy - odliczamy

Coraz bliżej święta... Z tej okazji przygotowałam dla Was kalendarz adwentowy 2020. Wystarczy wybrać liczbę a wtedy wyświetli się Wam zadanie dnia  Wybór obrazka przekierowuje Was na odsłuchanie piosenki dnia.

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci

19.11. Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci jest okazją do refleksji nad tym, jak najmłodsi są chronieni przed krzywdzeniem. Przemoc jest dla dziecka bardzo trudnym i bolesnym przeżyciem, zwłaszcza że najczęściej doświadcza jej ze strony bliskich. Szczególnie teraz w okresie izolacji powinniśmy być czujni.

REAGUUJMY, NIE POZOSTAWIAJMY ICH NA PASTWĘ LOSU.

16 listopada - Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Promocja tolerancji i poszanowania ma istotne znaczenie w tworzeniu atmosfery sprzyjającej akceptowaniu odmienności kulturowej.

13.11.2020 - Światowy Dzień Dobroci

Światowy Dzień Dobroci jest okazją do zatrzymania się i zrobienia czegoś dobrego dla siebie, innych osób i świata. Warto o nim pamiętać nie tylko od święta.

Przystań w sieci

Szkoła przystąpiła do realizacji projektu - Przystań w sieci, który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB i UNICEF Polska. Został stworzony z myślą o uczniach, nauczycielach, specjalistach i bibliotekarzach, poszukujących odpowiedzi na pytania dotyczące odpowiedzialnego korzystania z Internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci i bezpieczeństwa online. Nauczyciele i uczniowie będą mogli uczestniczyć w kursach online, które w atrakcyjny i przystępny sposób przybliżają współczesne zjawiska internetowe.

Zajęcia integracyjne

Od września w naszej szkole prowadzone są dla zainteresowanych klas pierwszych zajęcia integracyjne, których celem jest poznanie się uczniów w obrębie klasy. Spotkania te odbywają się w oparciu o zasady: życzliwości, szacunku, uwżnosci i bezpieczeństwa (regulowaniu własnego poziomu aktywności i otwartości). Uczniowie biorą udział w wielu zabawach, które pomagają im przełamać pierwsze lody  w grupie. Na zdjęciach możemy zobaczyć uczniów klasy 1E, którzy przy użyciu kart milowych opisywali siebie jak i współczesną młodzież.

Bezpieczne wakacje 2020

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, dlatego już dzisiaj chciałabym Wam podziękować za ten rok, który niewątpliwie nie należał do łatwych. Mam nadzieję, że po wakacjach uda się nam wrócić do normalności szkolnej. Ładujcie swoje akumulatory, wypoczywajcie i dobrze się bawcie - Wy drodzy uczniowie i Wasi rodzice/opiekunowie oraz Wy moje koleżanki z pracy. Zapraszam do obejrzenia krótkiej...

Wakacje 2020 zagranicą będą możliwe pomimo pandemii koronawirusa? Sprawdziliśmy, jakie są szanse na spędzenie tegorocznego urlopu w Grecji, Chorwacji,

Wyniki badań ankietowych przeprowadzonych wśród rodziców

Po analizie badań przeprowadzonych wśród nauczycieli i uczniów na temat stopnia zadowolenia ze zdalnego nauczania (https://www.zszwolsztyn.pl/node/1155), przystąpiłam do opracowania badań, jakie przeprowadziłam wśród rodziców naszych uczniów.

Podziękowania pedagoga szkolnego dla maturzystów

Wczoraj po raz ostatni miał zadźwięczeć dzwonek. Jednak okoliczności sprawiły, że tak się nie stało. Może kiedyś w bardziej sprzyjających warunkach maturzyści doczekają się uroczystego zakończenia swojej pracy w naszej szkole. Łza się w oku kręci i żal, że teraz jest to niemożliwe. A nam dzisiaj pozostają słowa

Strony

Subscribe to RSS - Z notatnika pedagoga