Z notatnika pedagoga

Światowy Dzień Zdrowia

7 KWIETNIA obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia.

Niech ten dzień będzie pretekstem do wprowadzenia dobrych nawyków w życie i eliminacji złych.

Często przekonujemy się, czym jest zdrowie w momenicie, kiedy zaczynamy je tracić. 

"Na zdrowie" - JAN KOCHANOWSKI

Szlachetne zdrowie,

Nikt się nie dowie,

Zdrowie

Jako smakujesz,

Aż się zepsujesz.

Tam człowiek prawie

Widzi na jawie

I sam to powie,

Że nic nad zdrowie

Ani lepszego,

Ani droższego;

Bo dobre mienie, Bogactwo, Młodość,

Wybierz życie - pierwszy krok

Z Okazji Międzynarodowego Dnia Świadomości HPV (04.03.2021r.) zachęcamy wszystkich do zapoznania się z informacjami przyblizającymi tematykę HPV i raka szyki macicy. Poraz kolejny nasza szkoła bierze udział w projekcie Wybierz życie - pierwszy krok.  Niestety z przyczyn nam wszystkim znanych, edukacja musi się odbyć w systemie online.

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

23 lutego mamy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.  Jak napisał Dariusz Wasilewski (psychiatra): "W wyniku utrzymującej się od marca 2020r. pandemii, liczba osób w Polsce cierpiących na depresję i zaburzenia psychiczne, w tym lękowe, apatię, zaburzenia snu, kłopoty z pamięcią, niską samooceną wzrosła do ok. 1,8 miliona. Zwiększyła się również liczba osób...

Dzień pozytywnego myślenia

Dzień Pozytywnego Myślenia przypada na 2 lutego

Kalendarz na luty

Zobacz kalendarz na luty, który przypomina o kilku ciekawych datach...

Dzień fajnych ludzi

Witajcie wszyscy fajni

W tym dniu warto zadać sobie dwa pytania:

1) Dlaczego jestem fajny?

2) Kogo uważam za fajnego?

Zapraszam na krótki filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=ibtc7DCVsvI&feature=share&fbclid=IwAR3TBG6YrnhkXmIVzQOSoNJtm_7uQydVzv1LrmcNRYOD4y86yAod9O7-uBk

Dzień nieśmiałości

Witajcie wszyscy NIEŚMIALI. Dziś jest Wasz dzień.

Choć pewną predyspozycję do nieśmiałości dziedziczymy po naszych przodkach to jednak do końca życia nie musimy pozostać osobami, które na samą myśl o o sytuacji, która ich zawstydza zaczynają się czerwienić, serce przyśpiesza swój rytm a ręce zaczynają być mokre, itd. Są sposoby na poradzenie sobie z nieśmiałością.

Zainteresowanych odsyłam tutaj:

Międzynarodowy Dzień Koszuli

Dzisiaj będzie modowo.

W Międzynarodowy Dzień Koszuli może warto (biorąc pod uwagę przedwczorajsze święto) zrobić sobie porządki w szafie oraz pousuwać za małe, leżące od dłuższego czasu w szafie ubrania.

Koszula to jeden z najstarszych elementów garderoby, zarówno męskiej jak i damskiej. Potrzebowała kilka tysięcy lat, by stać się tym, czym dzisiaj się stała – jednym z elementów garderoby wierzchniej.

Koszula ulegała wielu przeobrażeniom. O tym możecie przeczytać tutaj:

Dzień Sprzątania Biurka

Kiedyś ktoś napisał, że jak zaczniesz porządkować przestrzeń wokół siebie to to wpłyniesz na swoje wnętrze. Pozbywając się niepotrzebnych rzeczy zostawiasz miejsce na harmonię i pozytywne zmiany. Niech ten dzień będzie początkiem pozbywania się balansu.

Do dzieła

Na więcej informacji zapraszam na mój fp - Strefa pedagoga szkolnego (

Dzień dziwaka

Witajcie w  DZIEŃ DZIWAKA

Uzupełnienie:

Konformizm (łac. conformo – nadaję kształt) – zmiana zachowania na skutek rzeczywistego bądź wyobrażonego wpływu innych ludzi. Podporządkowanie się wartościom, poglądom, zasadom i normom postępowania obowiązującym w danej grupie społecznej. W tym rozumieniu jest to zmiana związana z faktem, że członek grupy miał początkowo inne zdanie czy inaczej się zachowywał niż grupa, a następnie je zmienił w kierunku zgodnym z oczekiwaniami grupy.

Pamiętajmy:

Inny/ dziwny - nie znaczy gorszy,

Inny/ dziwny - nie znaczy głupi,

Czas na podsumowania

Do świąt zostało 11 dni. Dużo i mało. Dlatego już dzisiaj warto zrobić sobie małe podsumowanie okresu zdalnego nauczania. Ja takie podsumowanie przygotowałam w dwóch wersjach:
1) papierowej powstałej na bazie opinii uczniów, rodziców i nauczycieli (zebrane spostrzeżenia, wnioski i sugestie wysłałam nauczycielom uczacym tydzień temu),
2) online  przygotowanej przeze mnie  przy użyciu platformy Bitable, do której obejrzenia zapraszam poniżej.

Kalendarz adwentowy - odliczamy

Coraz bliżej święta... Z tej okazji przygotowałam dla Was kalendarz adwentowy 2020. Wystarczy wybrać liczbę a wtedy wyświetli się Wam zadanie dnia  Wybór obrazka przekierowuje Was na odsłuchanie piosenki dnia.

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci

19.11. Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci jest okazją do refleksji nad tym, jak najmłodsi są chronieni przed krzywdzeniem. Przemoc jest dla dziecka bardzo trudnym i bolesnym przeżyciem, zwłaszcza że najczęściej doświadcza jej ze strony bliskich. Szczególnie teraz w okresie izolacji powinniśmy być czujni.

REAGUUJMY, NIE POZOSTAWIAJMY ICH NA PASTWĘ LOSU.

16 listopada - Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Promocja tolerancji i poszanowania ma istotne znaczenie w tworzeniu atmosfery sprzyjającej akceptowaniu odmienności kulturowej.

Strony

Subscribe to RSS - Z notatnika pedagoga