Spotkanie z triathlonem w Wolsztynie

 

W poniedziałek, 25 marca 2013 roku, gościliśmy w szkole Państwa Petera i Monę Nonn, organizatorów pierwszych w Wolsztynie międzynarodowych zawodów w triathlonie na dystansie długim i średnim oraz pucharu świata w quadrathlonie na dystansie średnim. Zawody pod nazwą POLSKA MAN odbędą się w dniach 17 – 18 sierpnia 2013 roku.

Peter i Mona Nonn opowiadali o tym, czym jest triathlon i dlaczego warto uprawiać tę wszechstronną dyscyplinę sportu (triathlon obejmuje pływanie, kolarstwo i bieganie). Podzielili się także swym doświadczeniem z uczestnictwa w zawodach triathlonowych na całym świecie.

Prezentacji w języku angielskim wysłuchali uczniowie klas 4ED, 4E, 4L, 4I, 3Lp, 3E, 3HI, 3L, 2E, 2Lp oraz 2w5 pod opieką pań Darii Kaźmierczak, Aldony Kątnej, Irminy Kotlarskiej oraz pana Przemysława Wieczorka.

Organizatorzy zachęcali młodzież, by pomogła w organizacji zawodów jako wolontariusze. Wszystkich chętnych zapraszamy – do końca roku szkolnego zgłoszenia przyjmuje p. Irmina Kotlarska lub organizatorzy zawodów (kontakt na stronie www.polskaman.pl).