Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

W dniu 23 października 2015r., w piątek nasza szkoła była organizatorem Drużynowych Mistrzostw Powiatu w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. 

W kategorii dziewcząt wystartowały dwie drużyny. Rozegrano więc automatycznie finał pomiędzy ZSO Wolsztyn, a ZSZ Wolsztyn. Po pierwszych trzech singlach nasz zespół prowadził 3:0, po zwycięstwach Sandry Kotlarskiej (klasa II EH), Pauliny Lórych (klasa II EH) i Kariny Ceglarek (klasa II EH). W następnym pojedynku- deblowym Sandra i Paulina uległy dziewczynom z ZSO i wynik brzmiał 3:1 na korzyść naszej szkoły. Decydujące pojedynki singlowe wygrały Paulina Lórych i Sandra Kotlarska i zespół dziewcząt zdobył Mistrzostwa Powiatu.

W kategorii chłopców do zawodów zgłosiły się 4 zespoły. Po losowaniu nasz zespół trafił na szkołę z „wolsztyńskiego ogólniaka”. Drugą parę tworzyły szkoły z Powodowa i Przemętu. W pierwszym meczu Powodowo wygrało z Przemętem, oddając tylko jeden pojedynek singlowy. W drugim półfinale ZSZ, w składzie Miłosz Kliś (klasa I M), Michał Kowalik (klasa I I), Mikołaj Florczak (klasa II I) i Kacper Wieczorek (klasa I E), pewnie awansowali do finału, wygrywając wszystkie mecze. W meczu o III miejsce ZSO wygrało ze szkołą z Przemętu. W finale nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania i wygrywając wszystkie pojedynki zdobyli tytuł Mistrza Powiatu.

Obie drużyny 20 listopada będą  reprezentowały nasz powiat na zawodach rejonowych, które odbędą się w Lesznie.