Spotkanie roczników 87 i 92 TM - styczeń 2014

Przedstawiciele dwóch klas Technikum Mechanicznego, które przystąpiły do matury (i oczywiście zdały) w roku 1987 oraz 1992, zwrócili się pod koniec ubiegłego roku do Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych z prośbą o spotkanie. Na szybko zwołanym posiedzeniu poprosili o pomoc przy zorganizowaniu karnawałowego zjazdu absolwentów wyżej wymienionych roczników. Szkolne Stowarzyszenie zgodnie ze statutem już wielokrotnie od kilkunastu lat pomagało przy takich uroczystościach, więc i tym razem objęło nad tą imprezą patronat. Prezes Zarządu Hanna Kotlińska nawiązała kontakt z przewodniczącymi tych klas, zobowiązując ich do skontaktowania się z wszystkimi absolwentami. Tak też się stało.

Po dwóch tygodniach udział w zjeździe potwierdziło kilkudziesięciu byłych uczniów. Jak się okazało, tak szybkie załatwienie sprawy nie było przypadkiem, gdyż klasy te miały wspólnego wychowawcę, obecnie emerytowanego nauczyciela wychowania fizycznego – Andrzeja Lisieckiego, który od zarania wpajał swoim uczniom solidność i oddanie Szkole. Cała uroczystość odbyła się 11 stycznia br. w jednej z wolsztyńskich restauracji. Oczywiście, nie obyło się bez wspomnień. Dobrze zorganizowane klasy przygotowały wspominkowe albumy ze zdjęciami oraz specjalnie przygotowany film zmontowany z ocalonych cudem materiałów filmowych sięgających aż po dawne szkolne lata. Gościem honorowym balu był oczywiście wspomniany wychowawca, który na samym początku odczytał listę obecności. Wzruszeniom nie było końca, gdyż na zjazd stawiło się blisko 90 proc. stanu klas, przybyli nawet uczniowie z odległych stron Polski czy nawet Europy, o których słuch towarzyski zaginął już kilka lat temu.

Nad całością organizacyjnie czuwał Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów, który także został zaproszony na tę niezwykłą uroczystość. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych i zakończyła się zobowiązaniem Zarządu, aby podobny bal zorganizować jeszcze w tym roku. Znając niesamowitą skuteczność Stowarzyszenia, zapewne tak się stanie.