Programy międzynarodowe ZSZ

Nabór na staż zagraniczny dla zawodu technik mechatronik w Niemczech.

Aktualnie przygotowujemy staż dla 12 uczestników w zawodzie technik mechatronik w miejscowości Brandenburg - Niemcy.

POWER - realizowany jest przy pełnym wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Zespół Szkół Zawodowych prowadzi projekt pt „Inwestuj w siebie – zdobywaj nowe doświadczenia”. Program obejmuje trzytygodniowy staż/praktykę w zakładzie szkoleniowym. 
Termin odbywania praktyki: 26.09.2021 - 16.10.2021.

Wsparcie kształcenia zdalnego w ZSZ w Wolsztynie

Pragniemy poinformować, że Powiat Wolsztyński wraz z Zespołem Szkół Zawodowych w Wolsztynie realizuje projekt: "Wsparcie kształcenia zdalnego w Zespole Szkół Zawodowych w Wolsztynie" dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt „Wsparcie kształcenia zdalnego w Zespole Szkół Zawodowych w Wolsztynie”

Informujemy, że w naszej szkole realizowany jest projekt, pt. „Wsparcie kształcenia zdalnego w Zespole Szkół Zawodowych w Wolsztynie”.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia zdalnego w szkołach wchodzących w skład Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie poprzez wyposażenie szkół w laptopy z oprogramowaniem, tablety i kamery internetowe.

Projekt „Przyszłość w Twoich rękach - poprawa zdolności do zatrudnienia uczniów placówek kształcenia zawodowego z powiatu Wolsztyńskiego”

Pragniemy poinformować, iż w naszej szkole realizowany jest projekt pt.: „Przyszłość w Twoich rękach - poprawa zdolności do zatrudnienia uczniów placówek kształcenia zawodowego z powiatu Wolsztyńskiego”. Celem głównym projektu jest poprawa zdolności do zatrudnienia uczniów Technikum i Szkoły Branżowej I Stopnia w Wolsztynie w wyniku podniesienia kompetencji/kwalifikacji zawodowych wśród 415 uczniów (182 kobiet), w szczególności poprzez udział w stażach zawodowych, doradztwie zawodowym, szkoleniach/kursach dla uczniów. Kolejnym celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ZSZ w Wolsztynie

 

Dokumentacja do projektu

POWER - Staże zagraniczne naszych uczniów w Hiszpanii

W dniach 02.03.2020 - 17.03.2020 nasi uczniowie odbywali staże w Maladze w Hiszpanii. Grupa 14 uczniów reprezentujących 4 zawody (technik logistyk, ekonomista, informatyk, technolog żywności) pod opieką 2 nauczycieli zdobyła doświadczenie zawodowe oraz szereg kompetencji, które pomogą im w odnoszeniu sukcesów w przyszłej karierze zawodowej. 

Komunikat w sprawie zawieszenia zajęć w ramach projektu

Informujemy, że z powodu rozprzestrzeniania się w Polsce Koronawirusa, Powiat Wolsztyński kierując się dobrem i bezpieczeństwem uczestników projektu pn. „Przyszłość w Twoich rękach - poprawa zdolności do zatrudnienia uczniów placówek kształcenia zawodowego z powiatu Wolsztyńskiego” zawiesił realizację zajęć w dniach 10-25.03.2020r.

Współpraca szkół z Polski, Gruzji i Niemiec

ZSZ Wolsztyn - Gruzja

Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie w ramach współpracy zagranicznej szkoły, wspólnie z partnerską szkołą BBS1 w Uelzen (Niemcy) rozpoczęło współpracę ze szkołą zawodową w Kedzie w Gruzji (obwód Adżaria).

POWER - Staż technikum budownictwa w Niemczech

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie odbywali praktyki w ramach projektu „„Inwestuj w siebie – zdobywaj nowe doświadczenia”” Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Grupa 12 uczniów odbywała staż w dniach 04.11.2019 - 22.11.2019. w Zakładzie Kształcenia Zawodowego we Frankfurcie nad Odrą.  Uczniowie przed wyjazdem zostali przygotowani językowo oraz otrzymali stosowną odzież roboczą. Budowlańcy rozpoczęli swoją praktykę od zapoznania się z przepisami BHP i niezwłocznie przystąpili do budowania prostych ścianek o różnych rodzajach wiązań, następnie wykonywali ściany z wałkiem poziomym i pionowym, a zakończyli szkolenie łukami klasycznymi i gotyckimi. Wielu z nich po raz pierwszy dzierżyło kielnię, dlatego otrzymane zadania stanowiły dla nich prawdziwe wyzwanie. Zaangażowanie i determinacja podczas pracy, autentyczna chęć zdobycia umiejętności praktycznych oraz wiedzy wzbudzały uznanie wśród opiekunów oraz nauczycieli zawodu. Stażyści zdobyli doświadczenie zawodowe oraz szereg kompetencji, które będą miały znaczenie w przyszłym życiu zawodowym.

Staże zagraniczne - technik logistyk, ekonomista, informatyk i technolog żywności.

Aktualnie przygotowujemy staż dla 39 uczestników w zawodzie technik logistyk, ekonomista, informatyk i technolog żywności , które odbędą się w Rimini (Włochy) i Maladze (Hiszpania). POWER - realizowany jest przy pełnym wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Zespół Szkół Zawodowych prowadzi projekt pt „Inwestuj w siebie – zdobywaj nowe doświadczenia”. Program obejmuje trzytygodniowy staż/praktykę w firmach i zakładach w Maladze i Rimini. 

Wymiana międzynarodowa

W pierwszych dniach września Dyrektor Ireneusz Rajman podpisał na Ukrainie umowę partnerską z Coleegem w Zborowie. W związku z nowym kierunkiem współpracy i możliwością dofinansowania ze środków Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży, rozpoczęliśmy realizację projektów trójstronnych.

Złożony projekt do Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży, otrzymał dofinansowanie na realizację w kwocie 20 392 zł., co pozwoliło z małym wkładem własnym rozpocząć realizację wymiany uczniów z trzech państw. Projekt miał na celu nawiązanie współpracy trójstronnej, poprawę komunikacji językowej uczestników oraz jako cel operacyjny: poznanie kultury, historii i tradycji Wolsztyna. Podczas realizacji (23- 27.09.2019r.) uczniom towarzyszyli...

PROGRAM AGORA MŁODZIEŻY ZAMEK TREBNITZ

W poniedziałek 26.11.2018r. siedmiu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych wraz z opiekunem udało się pociągiem do Poznania. Około południa zameldowaliśmy się w Hostelu Blooms przy ulicy Kwiatowej, gdzie zostaliśmy serdecznie przywitani przez koordynatora projekty ze strony polskiej - Panią Magdalenę Antoniewicz. Po przyjeździe grup z Niemiec i Nowego Tomyśla udaliśmy się na obiad do restauracji Sphinx. Następnym punktem programu była wizyta w Centrum Rekreacyjno-Sportowym, gdzie odbyły się zajęcia integracyjno - językowe. Wśród zabaw najbardziej nam się podobały przedstawienie się oraz pokazywanie gestami swoich zainteresowań. Następnie bez użycia słów ustawiliśmy się wg miesiąca urodzenia i wzrostu, a potem w grupach utworzyliśmy słownik projektowy. Kolejnym zadaniem było stworzenie swojego 'dream team'. Po wyczerpujących zabawach udaliśmy się do Hostelu, po czym zostały przydzielone pokoje. O godzinie 18:00 pojechaliśmy do centrum Posnania, gdzie zjedliśmy kolację i poszliśmy zagrać w kręgle. O godzinie 23:00 wróciliśmy do miejsca zakwaterowania.

Powergedon 2018

W dniach 7-8 czerwca nasza szkoła brała udział w wydarzeniu POWERGEDON 2018 organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Pierwszego dnia odbyła się konferencja zatytułowana Rewolucja 4.0 - Kompetencje 4.0. Podczas serii wykładów przedstawiono jak wygląda technologiczna rewolucja w praktyce oraz jak można wykorzystać tę wiedzę w kształceniu zawodowym. Drugiego dnia grupa nauczycieli z naszej szkoły uczestniczyła w realizacji zadań w formie gry terenowej. Nasza drużyna zdobyła zaszczytne III miejsce na 20 startujących zespołów z całej Polski. 

Wizyta uczestników projektu POWER w ZSRiT w Powodowie

W styczniu i lutym 2018 uczestnicy projektu ,, Inwestuj w siebie – rozwijaj swoje talenty'' zaprezentowali zrealizowane we Frankfurcie i w Brandenburgu staże oraz pochwalili się nabytymi kompetencjami i zdobytym doświadczeniem oraz podzielili się nabytą wiedzą . Wspomnieli również o atrakcjach czasu wolnego.

Wariacje kulinarne stażystek programu POWER.

W oparciu o zrealizowany we Frankfurcie staż uczennic technikum technologii żywności sporządzona została książka kulinarna z przepisami częściowo realizowanymi już podczas praktyki. Inne ciekawe, wyszukane przez dziewczyny przepisy zostały wykorzystane do przygotowania potraw podczas ćwiczeń praktycznych w szkole a część przepisów dziewczyny postanowiły zastosować do przygotowania smacznych potraw dla swoich Dziadków z okazji ich święta. Istniejące już w naszej książce kucharskiej przepisy zostały przez uczennice w ciekawy sposób wzbogacone i zmodyfikowane.

Strony

Subscribe to RSS - Programy międzynarodowe ZSZ