Ferie z grami planszowymi

Podczas ferii zimowych odbyły się dwa spotkania Klubu Planszowego. Udało się nam rozegrać dwie partie w dwie różne gry. W sumie spędziliśmy nad stołem ponad 13 godzin.

 

Klub Planszowy zrzesza miłośników nowoczesnych gier planszowych. Nowoczesne gry planszowe różnią się od tradycyjnych gier planszowych takich jak Chińczyk, Szachy, Monopol nie tylko lepszą jakością wydania poszczególnych elementów gry, ale przede wszystkim możliwościami strategicznymi dla graczy. W większości przypadków współczesne gry planszowe dają graczom wiele możliwości decydowania o kolejnych ruchach. Przebieg rozgrywki zależy od decyzji graczy oraz obranych przez nich strategi. Nowoczesne gry planszowe mają określoną tematykę i są często symulacjami osadzonymi w danym czasie i przestrzeni.

 

W czasie minionych ferii zimowych rozegraliśmy jedną partię w Sid Meier's Civilization, grę w której celem jest rozwinięcie swojej cywilizacji lepiej od pozostałych graczy. Mieliśmy też szansę rozegrać partię w Exodus Proxima Centauri, grę science-fiction, w której wcielamy się w przywódców kilku ludzkich frakcji walczących o przetrwanie w nieprzyjaznej galaktyce.

 

Jeśli chciałbyś należeć do Klubu Planszowego lub masz pytania związane ze światem gier planszowych skontaktuj się z opiekunem klubu Przemysławem Wieczorkiem.