Olimpiada statystyczna

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Olimpiadzie Statystycznej. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki: miar statystycznych, prawdopodobieństwa, analizy ekonomiczno – społecznej, poszukiwania informacji, ich analizy i interpretacji.

Etap szkolny odbyły się 16 listopada 2016 , po których do zawodów okręgowych zakwalifikowały się trzy uczennice: Julia Estkowska i Żaneta Cholewa z klasy 4EH oraz Anna Lehmann z klasy 2E. Etap okręgowy odbył się 13 stycznia 2017 w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w Poznaniu. 

Dzięki wysokiej pozycji po etapie okręgowym Julia Estkowska 29 marca 2017 w Poznaniu reprezentowała naszą szkołę w części pisemnej zawodów centralnych, a dzień później odebrała nagrody za wyniki etapu okręgowego. GRATULUJEMY SUKCESU! Nagrody wręczono podczas Dni Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej  na Uniwersytecie Ekonomicznym. Laureaci mogli wysłuchać też interesujących wykładów dotyczących pozyskiwania i wykorzystywania danych.