Ogłoszenia biblioteki

UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ

 W ramach projektu "Upoluj swoją książkę" w dniach 4-30 listopada 2019r. zapraszamy do pobrania zupełnie za darmo 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby uzyskać dostęp należy: 1) ściągnąć darmową aplikację Woblink, 2) zeskanować kod z plakatu znajdującego się przed biblioteką szkolną, wejściem głównym oraz na piętrach przy windzie. Można też zeskanować kod z koszulek ambasadorów akcji przemieszczających się w trakcie przerw po korytarzach szkolnych 3) czytać za darmo bestsellery do 30.11.2019r. Zapraszamy!!!

 

 

Walentynki w bibliotece

 

Biblioteka serdecznie zaprasza po największe literackie romanse. Znajdź książkę z czerwonym serduszkiem w bibliotece - przeczytaj i przeżyj romans z literaturą. Zapraszamy!!!!

ŚWIĄTECZNE, ZIMOWE CZYTADŁA

W ramach Grudniowej Iskierki biblioteka serdecznie zaprasza do wypożyczenia książek na długie, mroźne, zimowe wieczory. Czekają nowości zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

   Jeżeli nie macie jeszcze prezentu świątecznego, to zapraszamy do biblioteki szkolnej na kiermasz książek w atrakcyjnych cenach.

Podsumowanie konkursów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

   18 grudnia 2017 roku zostały podsumowane działania realizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

   W teście „Podróże po literaturze” dla klas czwartych zostały wyróżnione następujące osoby:

1. Mateusz Dobrowolski z kl. 4 I,

WYNIKI SZKOLNEGO „TESTU WIEDZY O KSIĄŻCE I BIBLIOTECE”

  Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym „Teście wiedzy o książce  i bibliotece”. Maksymalną ilość punktów (25 pkt.) zdobyli:

1. Martyna Młynarz z kl. 2E – nagroda głośnik bluetooth,

"Upoluj swoją książkę"

 W ramach projektu "Upoluj swoją książkę" w dniach 2-30 listopada 2017r. zapraszamy do pobrania zupełnie za darmo 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby uzyskać dostęp należy: 1) ściągnąć darmową aplikację Woblink, 2) zeskanować kod z plakatu znajdującego się przed biblioteką szkolną, 3) czytać za darmo bestsellery do 30.11.2017r. Zapraszamy!!!

 

Konkurs dla wszystkich uczniów „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”

   Sleeveface – co to jest? To fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki bądź płyty częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Zapraszamy wszystkich uczniów do wykonania sleeveface. W bibliotece można wybrać książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, które będą ciekawą inspiracją do wykonania twórczego zdjęcia.

Konkurs dla uczniów klas czwartych

  Zapraszamy uczniów klas czwartych do udziału w konkursie „Zaczytani”. Zadaniem uczestnika jest wykonanie sobie, koledze, koleżance ciekawego zdjęcia z książką. Fotografie można dostarczać osobiście do biblioteki szkolnej lub przesłać na emaila zszbiblioteka6@wp.pl. Dla osób, które wykonają najciekawsze zdjęcia przewidziane są nagrody. Termin oddawania prac do 24 listopada 2017 r.

Konkurs dla uczniów klas pierwszych

Proszę o przygotowanie projektu questa, gry miejskiej, planu, programu wycieczki, przewodnika (do wyboru) po Wolsztynie  lub Wolsztynie i okolicach z uwzględnieniem Muzeum im. M. Rożka (patrona naszej szkoły). Praca może być przygotowana indywidualnie lub w grupach maksymalnie 4 osobowych, w dowolnej formie i formacie np. ulotki, broszury, gry planszowej itp. Dla osób, które wykonają najciekawsze projekty przewidziane są nagrody (pendrive, głośniki z bluetootch, mysz bezprzewodowa, power bank). Termin oddawania prac do 17 listopada 2017 r. (do nauczycieli historii). Przykładowe questy, program wycieczki i spis książek oraz broszur o Wolsztynie i okolicach dostępnych w bibliotece szkolnej można otrzymać w bibliotekarek lub nauczycieli historii. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do biblioteki.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn zaprasza!!!

Harmonogram imprez organizowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Wolsztyn  im. Stanisława Platera.

         Październik 2017

  Przypominamy, że od września Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Wolsztynie  jest otwarta: poniedziałek - piątek,  od 8.00 do 18.00. W czwartek, od 8.00 do 16.00.

W sobotę, od 9.00 do 13.00.

4.10.2017, godz 16.00
Spotkanie z  Zofią Mąkosą, autorką powieści „Wendyjska Winnica – Cierpkie Grona” . Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Akcja „Upoluj swoją książkę"

  W dniach 2-30 listopada br. odbędzie się pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę", dzięki któremu uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Honorowy Patronat nad nim objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach projektu do szkół trafią specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR.

Powiatowy konkurs plastyczny pod hasłem "Dlaczego warto czytać?"

    Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Wolsztynie  z a p r a s z a  do udziału w powiatowym konkursie plastycznym pod hasłem Dlaczego warto czytać? na plakat promujący ogólnie czytelnictwo lub zachęcający do przeczytania konkretnych książek.

Celem konkursu jest:

• promowanie książek i czytelnictwa,

• rozwijanie zainteresowania reklamą i sztukami plastycznymi;

• rozbudzanie kreatywności i twórczego myślenia.

• rozwijanie zainteresowań czytelniczych

Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  Zapraszam do udziału w teście „Wiedzy o książce i bibliotece”. Kartki z pytaniami można pobrać w bibliotece szkolnej. Po wypełnieniu proszę wrzucić do skrzyneczki, która znajduje się w wypożyczalni. Dla osób, które udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi, przewidziane są atrakcyjne nagrody (książki, głośnik z bluetooth, power bank, mysz bezprzewodowa). Termin oddawania testów do 31 października. 

   Zapraszamy również na kiermasz książek. Przez cały miesiąc październik w bibliotece można będzie zakupić ciekawe pozycje książkowe w promocyjnych cenach.

Projekt "Europejski Dzień Języków Obcych"

  W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w miesiącu wrześniu i październiku w klasach drugich i trzecich, przy pomocy nauczycieli języków angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, realizowany jest projekt „Europejski Dzień Języków Obcych”. Oto realizowane działania projektu:

Projekt "Co wiem o szkole i jego patronie"

  Zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o szkole i patronie Marcinie Rożku. Konkurs jest skierowany dla uczniów klas pierwszych (proszę o wytypowanie dwóch przedstawicieli z klasy do udziału w konkursie). Zapisy u pedagoga szkolnego i w bibliotece do 6 października 2017 r. Zakres tematyczny - codzienne życie szkoły, informacje o patronie szkoły. Zapraszamy do biblioteki szkolnej po książki, broszury i prace uczniów na temat szkoły, patrona i okolic Wolsztyna.

 

Strony

Subscribe to RSS - Ogłoszenia biblioteki