Ogłoszenia biblioteki

PROJEKT "BACZYŃSKI" - wiersze cz.3

PROJEKT „BACZYŃSKI”

Rok 2021 – Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

  W ramach ogólnopolskiego projektu zapraszamy do zapoznania się z poezją K.K.Baczyńskiego. Dziś już ostatnie cztery utwory. Pod koniec lutego poprosimy Was o udział w ankiecie, za pomocą której wyłonimy trzy najpiękniejsze Waszym zdaniem wiersze. Życzymy mile spędzonego czasu!

 

PROJEKT "BACZYŃSKI" - wiersze cz.2

Rok 2021 – Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

W ramach ogólnopolskiego projektu zapraszamy do zapoznania się z poezją K.K.Baczyńskiego. Dziś kolejne trzy utwory. Pod koniec lutego poprosimy Was o udział w ankiecie, za pomocą której wyłonimy trzy najpiękniejsze Waszym zdaniem wiersze. Życzymy mile spędzonego czasu!

PROJEKT "BACZYŃSKI" - Walentynki z poezją

Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie realizuje plan związany z "Projektem Baczyński" . Konkursy ogłoszone a w kąciku bibliotecznym walentynkowe szaleństwo z poezją poety. Każdy , kto zawita do szkolnej Biblioteki , będzie miał możliwość literacko poflirtować z Krzysztofem:)

PROJEKT "BACZYŃSKI" - wiersze cz.1

Rok 2021 – Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

  W ramach ogólnopolskiego projektu zapraszamy do zapoznania się z poezją K.K.Baczyńskiego. Do końca bieżącego miesiąca zostanie opublikowanych 10 wierszy poety. Dziś trzy pierwsze utwory. Pod koniec lutego poprosimy Was o udział w ankiecie, za pomocą której wyłonimy trzy najpiękniejsze Waszym zdaniem wiersze. Życzymy mile spędzonego czasu!

PROJEKT "BACZYŃSKI"

Baczyński 2021

Rok 2021 - Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W związku z tym wydarzeniem 22 stycznia 2021r. - dzień urodzin K.K. Baczyńskiego - na grupie nauczycieli języka polskiego - fb, narodził się pomysł ogólnopolskiego projektu, który swym zasięgiem obejmie 100 szkół z całej Polski. Nasza szkoła dołączyła do tej inicjatywy!

Uwaga maturzyści!!!

Potrzebujesz korepetycji przed maturą? Skorzystaj z lekcji w programie „Korki.tv”. Nowy projekt edukacyjny rozpocznie się 22 kwietnia. W jego ramach od poniedziałku do piątku, na antenie telewizji Metro emitowane będą ogólnodostępne lekcje dla uczniów szkół średnich. Audycje będą emitowane przez cztery kolejne tygodnie i pomogą w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.
Zajęcia emitowane będą od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:30 – 13:00. Podzielone zostaną na trzy bloki przedmiotowe.

Stresu nie da się zdezynfekować [WEBINARIUM]

   Jakie znaczenie ma jakość relacji dziecka i jego najbliższych oraz jak zadbać o jego poczucie bezpieczeństwa? Wydawnictwo Nowa Era zaprasza do obejrzenia szkolenia on-line przygotowanego przez Annę Hryniewicz, która jest psychologiem z doświadczeniem zawodowym zdobywanym w publicznych i prywatnych placówkach związanych z pomocą psychologiczną, edukacją i rozwojem osobistym.

Elektroniczne wersje podręczników i materiałów dydaktycznych dla uczniów i nauczycieli

  Wydawcy edukacyjni zrzeszeni w Polskiej Izbie Książki zdecydowali o udostępnieniu bezpłatnie jak największej liczby elektronicznych wersji podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego.  

   To materiały, które umożliwiają realizowanie podstawy programowej oraz rozwijanie kluczowych kompetencji przy kształceniu na odległość. Poza elektroniczną wersją podręczników wydawcy udostępnili również inne materiały i narzędzia dydaktyczne. Podręczniki udostępnione przez wydawców:

• są dopuszczone do użytku szkolnego,

Zdalna biblioteka

Drodzy Uczniowie,

 w obecnej sytuacji macie utrudniony dostęp do biblioteki. Jeżeli nie zdążyliście lub zapomnieliście wypożyczyć książki, możecie część z nich znaleźć w bezpłatnych bibliotekach internetowych:

UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ

 W ramach projektu "Upoluj swoją książkę" w dniach 4-30 listopada 2019r. zapraszamy do pobrania zupełnie za darmo 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby uzyskać dostęp należy: 1) ściągnąć darmową aplikację Woblink, 2) zeskanować kod z plakatu znajdującego się przed biblioteką szkolną, wejściem głównym oraz na piętrach przy windzie. Można też zeskanować kod z koszulek ambasadorów akcji przemieszczających się w trakcie przerw po korytarzach szkolnych 3) czytać za darmo bestsellery do 30.11.2019r. Zapraszamy!!!

 

 

Walentynki w bibliotece

 

Biblioteka serdecznie zaprasza po największe literackie romanse. Znajdź książkę z czerwonym serduszkiem w bibliotece - przeczytaj i przeżyj romans z literaturą. Zapraszamy!!!!

ŚWIĄTECZNE, ZIMOWE CZYTADŁA

W ramach Grudniowej Iskierki biblioteka serdecznie zaprasza do wypożyczenia książek na długie, mroźne, zimowe wieczory. Czekają nowości zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

   Jeżeli nie macie jeszcze prezentu świątecznego, to zapraszamy do biblioteki szkolnej na kiermasz książek w atrakcyjnych cenach.

Podsumowanie konkursów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

   18 grudnia 2017 roku zostały podsumowane działania realizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

   W teście „Podróże po literaturze” dla klas czwartych zostały wyróżnione następujące osoby:

1. Mateusz Dobrowolski z kl. 4 I,

WYNIKI SZKOLNEGO „TESTU WIEDZY O KSIĄŻCE I BIBLIOTECE”

  Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym „Teście wiedzy o książce  i bibliotece”. Maksymalną ilość punktów (25 pkt.) zdobyli:

1. Martyna Młynarz z kl. 2E – nagroda głośnik bluetooth,

"Upoluj swoją książkę"

 W ramach projektu "Upoluj swoją książkę" w dniach 2-30 listopada 2017r. zapraszamy do pobrania zupełnie za darmo 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby uzyskać dostęp należy: 1) ściągnąć darmową aplikację Woblink, 2) zeskanować kod z plakatu znajdującego się przed biblioteką szkolną, 3) czytać za darmo bestsellery do 30.11.2017r. Zapraszamy!!!

 

Strony

Subscribe to RSS - Ogłoszenia biblioteki