Ogłoszenia biblioteki

Uwaga maturzyści!!!

Potrzebujesz korepetycji przed maturą? Skorzystaj z lekcji w programie „Korki.tv”. Nowy projekt edukacyjny rozpocznie się 22 kwietnia. W jego ramach od poniedziałku do piątku, na antenie telewizji Metro emitowane będą ogólnodostępne lekcje dla uczniów szkół średnich. Audycje będą emitowane przez cztery kolejne tygodnie i pomogą w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.
Zajęcia emitowane będą od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:30 – 13:00. Podzielone zostaną na trzy bloki przedmiotowe.

Stresu nie da się zdezynfekować [WEBINARIUM]

   Jakie znaczenie ma jakość relacji dziecka i jego najbliższych oraz jak zadbać o jego poczucie bezpieczeństwa? Wydawnictwo Nowa Era zaprasza do obejrzenia szkolenia on-line przygotowanego przez Annę Hryniewicz, która jest psychologiem z doświadczeniem zawodowym zdobywanym w publicznych i prywatnych placówkach związanych z pomocą psychologiczną, edukacją i rozwojem osobistym.

Elektroniczne wersje podręczników i materiałów dydaktycznych dla uczniów i nauczycieli

  Wydawcy edukacyjni zrzeszeni w Polskiej Izbie Książki zdecydowali o udostępnieniu bezpłatnie jak największej liczby elektronicznych wersji podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego.  

   To materiały, które umożliwiają realizowanie podstawy programowej oraz rozwijanie kluczowych kompetencji przy kształceniu na odległość. Poza elektroniczną wersją podręczników wydawcy udostępnili również inne materiały i narzędzia dydaktyczne. Podręczniki udostępnione przez wydawców:

• są dopuszczone do użytku szkolnego,

Zdalna biblioteka

Drodzy Uczniowie,

 w obecnej sytuacji macie utrudniony dostęp do biblioteki. Jeżeli nie zdążyliście lub zapomnieliście wypożyczyć książki, możecie część z nich znaleźć w bezpłatnych bibliotekach internetowych:

UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ

 W ramach projektu "Upoluj swoją książkę" w dniach 4-30 listopada 2019r. zapraszamy do pobrania zupełnie za darmo 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby uzyskać dostęp należy: 1) ściągnąć darmową aplikację Woblink, 2) zeskanować kod z plakatu znajdującego się przed biblioteką szkolną, wejściem głównym oraz na piętrach przy windzie. Można też zeskanować kod z koszulek ambasadorów akcji przemieszczających się w trakcie przerw po korytarzach szkolnych 3) czytać za darmo bestsellery do 30.11.2019r. Zapraszamy!!!

 

 

Walentynki w bibliotece

 

Biblioteka serdecznie zaprasza po największe literackie romanse. Znajdź książkę z czerwonym serduszkiem w bibliotece - przeczytaj i przeżyj romans z literaturą. Zapraszamy!!!!

ŚWIĄTECZNE, ZIMOWE CZYTADŁA

W ramach Grudniowej Iskierki biblioteka serdecznie zaprasza do wypożyczenia książek na długie, mroźne, zimowe wieczory. Czekają nowości zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

   Jeżeli nie macie jeszcze prezentu świątecznego, to zapraszamy do biblioteki szkolnej na kiermasz książek w atrakcyjnych cenach.

Podsumowanie konkursów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

   18 grudnia 2017 roku zostały podsumowane działania realizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

   W teście „Podróże po literaturze” dla klas czwartych zostały wyróżnione następujące osoby:

1. Mateusz Dobrowolski z kl. 4 I,

WYNIKI SZKOLNEGO „TESTU WIEDZY O KSIĄŻCE I BIBLIOTECE”

  Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym „Teście wiedzy o książce  i bibliotece”. Maksymalną ilość punktów (25 pkt.) zdobyli:

1. Martyna Młynarz z kl. 2E – nagroda głośnik bluetooth,

"Upoluj swoją książkę"

 W ramach projektu "Upoluj swoją książkę" w dniach 2-30 listopada 2017r. zapraszamy do pobrania zupełnie za darmo 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby uzyskać dostęp należy: 1) ściągnąć darmową aplikację Woblink, 2) zeskanować kod z plakatu znajdującego się przed biblioteką szkolną, 3) czytać za darmo bestsellery do 30.11.2017r. Zapraszamy!!!

 

Konkurs dla wszystkich uczniów „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”

   Sleeveface – co to jest? To fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki bądź płyty częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Zapraszamy wszystkich uczniów do wykonania sleeveface. W bibliotece można wybrać książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, które będą ciekawą inspiracją do wykonania twórczego zdjęcia.

Konkurs dla uczniów klas czwartych

  Zapraszamy uczniów klas czwartych do udziału w konkursie „Zaczytani”. Zadaniem uczestnika jest wykonanie sobie, koledze, koleżance ciekawego zdjęcia z książką. Fotografie można dostarczać osobiście do biblioteki szkolnej lub przesłać na emaila zszbiblioteka6@wp.pl. Dla osób, które wykonają najciekawsze zdjęcia przewidziane są nagrody. Termin oddawania prac do 24 listopada 2017 r.

Konkurs dla uczniów klas pierwszych

Proszę o przygotowanie projektu questa, gry miejskiej, planu, programu wycieczki, przewodnika (do wyboru) po Wolsztynie  lub Wolsztynie i okolicach z uwzględnieniem Muzeum im. M. Rożka (patrona naszej szkoły). Praca może być przygotowana indywidualnie lub w grupach maksymalnie 4 osobowych, w dowolnej formie i formacie np. ulotki, broszury, gry planszowej itp. Dla osób, które wykonają najciekawsze projekty przewidziane są nagrody (pendrive, głośniki z bluetootch, mysz bezprzewodowa, power bank). Termin oddawania prac do 17 listopada 2017 r. (do nauczycieli historii). Przykładowe questy, program wycieczki i spis książek oraz broszur o Wolsztynie i okolicach dostępnych w bibliotece szkolnej można otrzymać w bibliotekarek lub nauczycieli historii. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do biblioteki.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn zaprasza!!!

Harmonogram imprez organizowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Wolsztyn  im. Stanisława Platera.

         Październik 2017

  Przypominamy, że od września Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Wolsztynie  jest otwarta: poniedziałek - piątek,  od 8.00 do 18.00. W czwartek, od 8.00 do 16.00.

W sobotę, od 9.00 do 13.00.

4.10.2017, godz 16.00
Spotkanie z  Zofią Mąkosą, autorką powieści „Wendyjska Winnica – Cierpkie Grona” . Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Akcja „Upoluj swoją książkę"

  W dniach 2-30 listopada br. odbędzie się pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę", dzięki któremu uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Honorowy Patronat nad nim objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach projektu do szkół trafią specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR.

Strony

Subscribe to RSS - Ogłoszenia biblioteki