Odznaka Jakości dla ZSZ za projekt e-Twinning

Z radością informuję, że przyznano szkole Odznakę Jakości za projekt „Our area and traditional recipes served hot and fresh .... Enjoy our meal!!!

KOJ (Krajowa Odznaka Jakości) to wyróżnienie za naszą całoroczną pracę i zaangażowanie w międzynarodowym projekcie e-Twinning, w którym wykazaliśmy się owocną współpracą, innowacyjnością w dziedzinie technologii komunikacyjnej i znajomością języka angielskiego.

Na czym polegał projekt?

Pracowaliśmy od listopada do maja (zeszłoroczna grupa informatyków z II IT), realizując poszczególne etapy projektu zaplanowanego przez nauczycieli: p. Aldonę Kątną (obecni informatycy z  III IT), p. Patrizia Dioni (grupa włoska), p. Sandrine Palau-Windstein (grupa francuska), p. Mari Jokela (grupa finlandzka).

Etap pierwszy: poznawanie się, przy wykorzystaniu dostępnych kanałów komunikacyjnych (zobacz nasz padlet)

Etap drugi:  stworzenie strony  internetowej przedstawiającej nasze regiony, uprawy i najsmaczniejsze potrawy.

Etap trzeci: przygotowanie e-booka  z przepisami promującymi nasze państwa i regiony.

Etap czwarty: po wielu dyskusjach w grupach międzynarodowych opracowaliśmy wspólne menu (zobacz menu nr 2) . Następnie głosowaliśmy na poszczególne dania (oczywiście po uprzednim wypróbowaniu)

Etap piąty: głosowania, ankiety, wymiana komentarzy.

 

Jak widać pracy było sporo. Jesteśmy dumni z jej efektów. Bariery językowej wcale nie było, zostały nawiązane przyjaźnie, miłe wspomnienia i poczucie satysfakcji.

Oprócz nas, Odznakę Jakości otrzymali Włosi i Francuzi.

Dziękuję uczniom za zaangażowanie i pomoc przy wykorzystaniu TIK, Aldona Kątna

 

 

 

 

 

https://youtu.be/qGa2jk_UL3w

Film o nas!