Laureat Lubuskiego Konkursu Literackiego

We wtorek 18 września 2018 r. odbył się finał trzeciej edycji Lubuskiego Konkursu Literackiego, który miał miejsce na Uniwersytecie Zielonogórskim. Przypominamy, że był to konkurs na najlepsze opowiadanie fantastyczne, a temat przewodni edycji 2018 brzmiał: Fantastyczni bohaterowie w fantastycznych światach. Spośród 350 nadesłanych prac, w trzech kategoriach wiekowych, komisja konkursowa wyłoniła 10 laureatów w kategorii 17-20 lat.

Mamy przyjemność poinformować, że wśród laureatów znalazł się również uczeń naszego technikum - Tymoteusz Łysiak z klasy 4 BL
z opowiadaniem pt. „Warszawska syrenka”.

Zanim jednak uczestnikom wręczono nagrody, organizatorzy: Instytut Filologii Polskiej UZ i Lubuski Kurator Oświaty, przygotowali dla uczniów warsztaty z zakresu pisania kreatywnego, a dla nauczycieli wykład z zakresu literatury popularnej, dr. hab. prof. UZ Bogdana Trochy, na temat antybohatera w literaturze popularnej.

Laureatowi gratulujemy!