Majowa iskierka

MAJOWA ISKIERKA jest kontynuacją działań podjętych w kwietniu i przebiegać będzie pod hasłem -  KULTURA i TY

Plan działań:

1.  Quiz – „Savoir vivre”

2. Magia słów - dzień dobry, dziękuję, przepraszam, proszę.

3. Palenie papierosów czy to kultura?

4. Inne

*KONKURSY:

indywidualny

 – recenzja dowolnej książki

klasowy

– opracowanie „10 szkolnych przykazań  dobrego zachowania”

Pamiętaj:

1.05.  - Międzynarodowe Święto Pracy

2.05. - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

3.05. - Święto Konstytucji 3 Maja

3.05 - Dzień bez Komputera - Dla wielu milionów ludzi na świecie byłby to dzień wyjęty z życia. Bez aktualizacji statusu na facebooku, bez najświeższych wiadomości z kraju i zagranicy, bez ulubionych seriali i gier, ... »

11.05 - Dzień bez Śmiecenia - człowiek hurtowo produkuje śmieci i najgorsze że wielu zostawia je tam gdzie popadnie: na ulicy, nad jeziorem, w lesie, na klatce, w biurze. Sprzątajmy po sobie, a świat będzie czystszym miejscem.

12.05. - Dzień Syndromu Chronicznego Zmęczenia i Zaburzeń Immunologicznych

15.05. - Dzień Niezapominajki

19.05. - Dzień Dobrych Uczynków - takie święta powinny być codziennie! Świat na pewno byłby lepszy. W ten dzień niekoniecznie musimy komuś oddawać całą wypłatę, wystarczy że pomożemy w drobnej sprawie.

26.05. - Dzień Matki

22.05. - Dzień Praw Zwierząt

31.05. - Światowy Dzień bez Tytoniu - papierosy szkodzą naszemu organizmowi, a poza tym strasznie cuchną. Może więc w Światowy Dzień bez Tytoniu warto na poważnie skończyć z tym nałogiem.