Sukces Izabeli Jakubowskiej i Amandy Jóźwiak

W dniu 6 grudnia 2014 roku we Włoszakowicach odbył się finał XXVII Turnieju Recytatorskiego Literatury Staropolskiej im. A. Krzyckiego. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 29 młodych recytatorów, wyłonionych wcześniej w lokalnych eliminacjach w Kościanie, Rawiczu, Gostyniu, Lesznie i Wolsztynie. Zmagania turniejowe oceniała komisja w składzie: Piotr Dehr - reżyser teatralny z Poznania, Jan Głowinkowski - instruktor teatralny z Leszna i dr Leszek Barszcz - prezes Stowarzyszenia im. A. Krzyckiego. Turniej prowadzony jest od pierwszej połowy lat 80. Andrzej Krzycki to wybitny humanista, biskup, prymas, poeta wczesnorenesansowy, sekretarz i dyplomata króla Zygmunta I Starego i królowej Bony. Żył w latach 1482-1537. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów. Izabela Jakubowska z klasy II EH zdobyła główną nagrodę oraz nagrodę za interpretację. Amanda Jóźwiak z klasy I BL otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy osiągniętych sukcesów.