Spotkanie autorskie z MARCINEM ADAMCZAKIEM

Spotkanie z historykiem Marcinem Adamczakiem z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek - 27 października 2014 r.

 

   27 października 2014 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z lokalnym historykiem panem Marcinem Adamczakiem.

   Pan Marcin z wykształcenia jest historykiem, a obecnie pracuje jako przewodnik w Muzeum Roberta Kocha w Wolsztynie. Jest autorem przewodnika pt. "Ziemia Wolsztyńska" oraz pozycji książkowej "Wolsztyn w XIX wieku".

    Spotkanie odbyło się na zaproszenie bibliotekarek z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

    Uczniowie mieli okazję zapoznać się z bogatą historią Wolsztyna i okolic oraz przyjrzeć się fotografiom dawnego miasteczka. Pan Marcin w sposób ciekawy i bardzo przystępny młodzieży, przybliżał odległą historię. Uczniowie  zadawali pytania, dotyczące konkretnych rejonów Wolsztyna oraz okolicznych miejscowości. Na ich twarzach widać było skupienie i zainteresowanie tematem. W spotkaniu uczestniczyło 41 uczniów z następujących klas: 3 EH, 1BL, 2L, 2I, 3L, 2LO, 2M1, 1 EH oraz pani Sylwia Śliwińska i bibliotekarki.

     Na zakończenie Panu Marcinowi, w ramach podziękowania za poświęcony czas, została wręczona książka historyczna, pt. "Poczet królów i książąt polskich".