Turniej Recytatorski Literatury Staropolskiej

W dniu 7 listopada 2013 roku w bibliotece szkolnej odbył się etap szkolny XXVI Turnieju Recytatorskiego Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzeckiego.  Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich i przejścia do kolejnego etapu. Organizatorami konkursu byli poloniści oraz biblioteka szkolna.

Lauretami konkursu zostali:

Maciej Kosicki z klasy 3 I,

Izabela Jakubowska z klasy 1 EH,

Adam Kowalewski z klasy 1M2,

Emil Ben Maubrouk z klasy 1M2,

Monika Chojniaż z klasy 2 kw,

Sebastian Rozynek z klasy 2 kw.

13 listopada 2013 roku w Wolsztyńskim Domu Kultury odbył się etap gminny, do którego zakwalifikowało się pięcioro recytatorów.

Etap powiatowy turnieju odbył się 29 listopada 2013 roku w Wolsztyńskim Domu Kultury. Do finału, który odbędzie się 14 grudnia 2013 roku we Włoszakowicach, zakwalifikowali się: Izabela Jakubowska i Maciej Kosicki.