Książka na ekranie

książka na ekranie

 

W dniach od 15 lutego 2013 r. do 10 marca 2013 r. odbył się konkurs czytelniczy, poświęcony ekranizacji literatury światowej i polskiej, zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Uczestnicy otrzymali materiały z kadrami z filmów. Zadaniem uczniów było rozpoznanie autora i tytułu książki, na podstawie fotosów z filmów i informacji o ekranizacji wybranych utworów literackich. Przy poszukiwaniu odpowiedzi, uczestnicy korzystali ze zbiorów bibliotecznych oraz zasobów internetowych. W rywalizacji wzięło udział 33 uczestników. Ponieważ poziom wiedzy był bardzo wysoki i trudno było wybrać jednego zwycięzcę komisja konkursowa w składzie: Anna Firlej i Krystyna Firlej wyłoniła 5 laureatów:

Karolina Sierszuła kl. 4L

Bartosz Klecha kl. 3L

Patrycja Fornalczyk kl. 2LP

Arkadiusz Szczerkowski kl. 3L

Ewelina Palatinus kl. 4L.

 

Gratulujemy zwycięzcom.