Logistyka w sporcie

 

W dniu 15 listopada 2012 roku, klasa I L z wychowawczynią udała się na wycieczkę do Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, w celu wzięcia udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji „ Logistyka w sporcie”, która zgromadziła ponad 350 uczestników – mistrzów, olimpijczyków, sportowców, trenerów i menedżerów, dla których sport to niemal sens życia. W siedzibie WSL rozmawiali  o logistycznym aspekcie realizowania swoich sportowych pasji.

                Na początku konferencji poznaliśmy sportowe talenty wśród studentów WSL. Podczas I Gali Sportu WSL nagrody najlepszych sportowców odebrali: Tomasz Kaczora - kanadyjkarz, Patrycja Horodyńska - kajakarka, Mateusz Strzelczyk-wioślarz, Marcin Walkowiak - motocyklista, Dawid Deik - bokser, Marcin Majchrzak i Michał Kroma – karatecy, Jakub Mrugalski – motocyklista, Mateusz Michalski – lekkoatleta oraz Bartosz Dobroniecki, reprezentant WSL w bowlingu. Poruszono  temat przygotowań w mieście na EURO 2012. Opowiadał o tym Pan Zbigniew Talarczyk, zastępca dyrektora Biura EURO 2012. Dowiedzieliśmy się, że przy pracy nad organizacją EURO pracowały setki tysięcy ludzi, która przyniosła miastu Poznań ogromne zyski, zarówno te materialne, ale również wizerunkowe, co sprawiło, że do Poznania przybywa coraz więcej obcokrajowców. Nie byłoby to możliwe gdyby nie perfekcyjna organizacja, która opierała się na krajowym zarządzaniu projektowym, stworzonych specjalnie na potrzeby EURO 2012.

Na konferencji pojawiła się również prezes Warty Poznań, Pani Izabela Łukomska-Pyżalska. Porównanie klubu do autobusu zobrazowało, jakim przedsięwzięciem była odnowa ponad 100 letniego klubu z tradycjami. Dziś biało-zieloni, pod względem logistycznym są gotowi do wejścia do Ekstraklasy. Obecność Pani Prezes  wykorzystali uczestnicy, zadając jej wiele pytań. W Wyższej Szkole Logistyki poznaliśmy też sporty niszowe, takie jak Ultimate Frisbee. To dyscyplina uniwersalna i przyjemna a opowiadały nam o niej Karolina Wojtaszek i Magdalena Szwed z mistrzowskiej drużyny Furious Goats. W Frisbee nie ma sędziów, zawodnicy sędziują sobie sami. W przyszłym roku dziewczyny zmierzą się z wyzwaniem, jakim jest logistyczne przygotowanie międzynarodowego turnieju Ultimate Frisbee w Opalenicy. Gra we frisbee wymaga dobrej kondycji, zwinności i szybkości.

Siłą, wytrzymałością i techniką popisywali się zawodnicy narodowej kadry Kick-boxingu. O drodze do kariery Kick-boxera opowiadał trener polskiej kadry Radosław Laskowski. Swoje umiejętności zaprezentowali nam podopieczni pana Laskowskiego, mistrzowie – Piotr Odważny i Damian Ławniczak.

Na konferencji pojawił się również olimpijczyk Marcin Urbaś. Opowiadał nam o swoich doświadczeniach, o trudnościach jakich przysparza organizacja treningów i sprinterskich zawodów. Bez dobrej logistyki, nawet tak prosta rzecz jak odebranie zawodnika i przetransportowanie go do hotelu, może być nie lada wyzwaniem bez dobrej komunikacji.

 Na koniec trenerki z Fabryki Formy zaprezentowały nam kilka prostych ćwiczeń i zachęcały nas do aktywności fizycznej. Według pani Marty trening funkcjonalny może nam pomóc w dolegliwościach. Trening funkcjonalny to sztuka prawidłowego poruszania się, wykonywania prostych ćwiczeń i systematyczne wzmacnianie mięśni i poprawa naszego samopoczucia.

 

                                                                                                                                                         by GeorgeJR

tag: