Razem na święta

Informuję, że nasza szkoła przystąpiła do akcji MEN - "RAZEM NA ŚWIETA", której celem jest zachęcenie społeczności szkolnej do niesienia pomocy innym, szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

Więcej o akcji przeczytasz tutaj: https://www.gov.pl/web/edukacja/zapraszamy-udzialu-w-akcji-men-razem-na-swieta 

Przypominamy, że W ramach Punktu wolontariackiego EduART - działa grupa WIDZIALNA RĘKA (https://www.facebook.com/groups/eduart.zszwolsztyn), która została stworzona po to, by w dobie koronawirusa (i nie tylko) stworzyć społeczność mieszkańców WOLSZTYNA i okolic, wzajemnie sobie pomagającą i dającą szansę na spełnianie marzeń, wszystkim tym, którzy mają chociażby trudności zdrowotne.

Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

Uczniom i nauczycielom, wychowawcom i rodzicom uczniów proponujemy przykładowe działania:
• wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),
• samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,
• przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,
• zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,
• zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,
• przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,
• wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą.

Zachęcamy wychowawców do podejmowania działań w ramach klasy i zgłaszania ich na pedagogszkolnyzsz@os.pl