Zdalna biblioteka

Drodzy Uczniowie,

 w obecnej sytuacji macie utrudniony dostęp do biblioteki. Jeżeli nie zdążyliście lub zapomnieliście wypożyczyć książki, możecie część z nich znaleźć w bezpłatnych bibliotekach internetowych:

- https://wolnelektury.pl/ Biblioteka Wolne Lektury to podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli. Zawiera 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska;

- https://lektury.gov.pl/ Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej;

- http://www.chmuraczytania.pl/ Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów. Nie wymaga logowania.

OFERTY FIRM

- Empik Premium bezpłatnie przez 60 dni Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy ebooków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a. Jak skorzystać z promocji?

1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.

2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon

3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.

4. Aktywuj usługę Empik Premium.

5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

- Publio - darmowe ebooki Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

- Nexto Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.

AUDIOBOOKI

Polska-Poezja.pl Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

Spotify Spotify to serwis umożliwiający słuchanie nieprzebranej liczby piosenek, audycji, podcastów itp. W wersji płatnej oferuje oczywiście znacznie więcej, jednak także wersja bezpłatna uprawnia do dużego wyboru bajek, legend i opowiadań dla dzieci. Wymaga rejestracji. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych i komputerach.

   Wolny czas możecie sobie wypełnić korzystając z archiwalnych zasobów materiałów audiowizualnych dostępnych na stronie https://ninateka.pl/

   Życzymy Wam wszystkim zdrowia, optymizmu i wytrwałości. Pozdrawiamy Was ciepło                                                          Bibliotekarki ZSZ