Prośba pedagoga szkolnego

Mimo różnic w podejściu do istniejącej sytuacji, warto zachować rozwagę !

Przedwczoraj władze podjęły decyzję zamknięcia szkół na dwa tygodnie. Niech ten czas będzie dla Państwa dzieci (dla Was uczniowie) okazją do rozwijania w zaciszu domowym swoich pasji i nadrabiania zaległości szkolnych.
Podejmujmy WSZYSCY rozważne decyzje. Minimalizujmy wyjścia z domu i spotkania towarzyskie. Unikajmy skupisk ludzi, zrezygnujmy z wypraw do innych miejscowości, do dużych sklepów, do kawiarni, barów, itp. Zachowujmy szczególne zasady higieny. Unikajmy kontaktów ze starszymi osobami, by nie narażać ich niepotrzebnie na zakażenie wirusem i konsekwencje z tym związane. Nie powielajmy błędów innych ludzi,którzy czas wolny potraktowali, jako okazję do nadrobienia zaległości towarzyskich i zabawy. Niech ten okres, mam nadzieję, tylko 2 tygodni będzie dla nas wszystkich testem zdyscyplinowania i dbałości o nasze zdrowie, i dobro każdego człowieka. Niech będzie czasem refleksji i globalnego spojrzenia na to, co dzieje się na świecie. Niech będzie okazją do wprowadzenia zmian mających na celu ochronę zdrowia i środowiska.
Pamiętajmy, że lepiej zapobiegać niż leczyć❗❗❗