,,Wspólna historia małej Ojczyzny Sudetów ”

To nasz kolejny projekt w ramach współpracy ze szkołami na Ukrainie i w Niemczech.

Projekt ten realizowany był w Karpaczu w dniach 2-6.03.2020 i uzyskał dofinansowanie Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży w wysokości 31 627 zł, stronę polską reprezentowali uczniowie klasy  II Technikum mechatronicznego z wychowawczynią klasy Panią Karoliną Zarembą oraz opiekunami : Iwoną Cholewą , Krzysztofem Rejmanem i Małgorzatą Szpoper .W projekcie uczestniczył również Dyrektor ZSZ w Wolsztynie Ireneusz Rajman i koordynator projektu Marek Furman .

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych zadaniach będących celem projektu tj.: zajęcia w zakresie odnawialnych źródeł energii , poznawanie wspólnej historii Sudetów , zwiedzanie Doliny Pałaców i Ogrodów.

Uczestnicy projektu (75 osób) bardzo szybko zintegrowali się i doskonalili język komunikacji : j. niemiecki i j. angielski .Całość projektu w zakresie językowej poprawności nadzorowali tłumacze : Halina Kuhl i Vołodimir Kaszycki.