Wycieczka do Berlina

W dniu 7 czerwca 2019 r. uczniowie klas 1L2, 2B oraz grupa kilku uczniów z innych klas wraz z opiekunami p. J. Kawecką, K.Paluch, A. Bilską, W. Orwatem uczestniczyli w wycieczce do stolicy Niemiec. Tego dnia wsiadaliśmy do autokaru w zachmurzonym Wolsztynie i po 4 godzinach jazdy wysiadaliśmy w rozgrzanym czerwcowym słońcem Berlinie. Nasz spacer po Berlinie rozpoczęliśmy od Alexanderplatz, następnie przeszliśmy ulicą Unter den Linden mijając i podziwiając najsłynniejsze zabytki tego miasta: Fernsehturm (Wieża Telewizyjna), Rotes Rathaus (Czerwony Ratusz), Berliner Dom (Katedra Berlińska), Staatsoper (Opera Narodowa), Universitӓt von Humboldt oraz Denkmal für die ermordeten Juden Europas (Pomnik Pomordowanych Żydów Europy). Spacer kończył się przy Branderburger Tor (Brama Branderburdzka) gdzie zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Techniki. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do domu. Wycieczka do stolicy Niemiec pokazała, że Berlin jest bardzo dynamicznym i bardzo multikulturowym miastem Europy, co było zauważalne na każdym kroku. Poniżej krótka fotorelacja…….. :)