Wycieczka z projektu "Wolność, Godność, Niepodległość"

29 listopada odbyła się wycieczka - ostatnie wydarzenie wchodzące w projekt "Wolność, Godność, Niepodległość". Uczniowie odwiedzili miejsca największych walk o zachodnią granicę Polski na odcinku wolsztyńskim podczas Powstania Wielkopolskiego. Na wycieczkę udali się uczestnicy konkursu wiedzy o Patronie szkoły Marcinie Rożku oraz o Powstaniu Wielkopolskim oraz laureatki konkursu piosenki patriotycznej Śpiewajmy dla Niepodległej.

Rozpoczęliśmy wykładem dr Zdzisława Kościańskiego w auli Wyższej Szkoły Administracji w Nowym Tomyślu a następnie ruszyliśmy szlakiem powstańczym: Łomnica, Zbąszyń, Nowa Wieś Zbąska, Grójec i zakończyliśmy wycieczkę w Chobienicach w dawnym folwarku na obiedzie w restauracji Ostoja. Wiele ciekawych informacji i zdjęć poznaliśmy dzięki uprzejmości pana Tomasza Jazdona, który jest potomkiem powstańca wielkopolskiego.

Dzięki takim ludziom i przedsięwzięciom, jak cały projekt Niepodległa, pamięć o bohaterach pozostanie...