Logistyka

Tydzień logistyczny – I edycja 1-8 kwietnia 2016

W ramach tygodnia logistycznego, który odbędzie się w dniach 1 – 8 kwietnia 2016r. zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rozmaitych konkursach.

Ponadto 4 kwietnia 2016r. będziemy gościć w naszej szkole doc. dr inż. Ireneusza Fechnera Kanclerza Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu

Logistyka w sporcie

 

W dniu 15 listopada 2012 roku, klasa I L z wychowawczynią udała się na wycieczkę do Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, w celu wzięcia udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji „ Logistyka w sporcie”, która zgromadziła ponad 350 uczestników – mistrzów, olimpijczyków, sportowców, trenerów i menedżerów, dla których sport to niemal sens życia. W siedzibie WSL rozmawiali  o logistycznym aspekcie realizowania swoich sportowych pasji.

Olimpijskie zmagania logistyków z naszej szkoły

Znane są już wyniki pierwszego etapu rekordowej, V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.  732 z ponad 7 tys. uczniów, którzy podjęli tegoroczne wyzwanie zmierzy się w etapie okręgowym, który wyłoni ścisłe grono finalistów. Wśród nich znalazło się troje uczniów z Wolsztyna. Najlepsi z najlepszych spotkają się już w marcu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki - Organizatora olimpiady, by sięgnąć po najwyższe laury.

Technik logistyk

Absolwent będzie umiał:

Stosować zasady logistyki w gospodarce,
Planować, organizować, realizować i kontrolować wykonanie zadań logistycznych różnymi środkami transportu,
Posługiwać się aktami Prawnami i normami dotyczącymi transportu z uwzględnieniem przewozu materiałów niebezpiecznych i zwierząt,
Planować i organizować prace magazynu,
Dobierać środki transportu wewnątrzzakładowego,
Obliczać koszty usług logistycznych...

Subscribe to RSS - Logistyka