Krew jest darem życia

W październiku 2011r. nauczyciele ZSZ w Wolsztynie A. Krym, A. Bartkowiak, G. Lemański zapraszali uczniów na akcję poboru krwi pod hasłem „oddaj krew i zostań bohaterem”.

Od 11 lat w ZSZ w Wolsztynie odbywa się akcja poboru krwi. Wiele osób ulega wypadkom, młodzież rozumie potrzebę oddawania krwi niezbędnej do zabiegów, dlatego akcja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Krew chciało oddać 66 osób, ale niskie ciśnienie i niska hemoglobina spowodowały, że lekarze odrzucili 8 potencjalnych dawców.
Efektem działań w zakresie promocji honorowego krwiodawstwa było zrzeszenie      58 uczniów, którzy oddali  26.000 ml krwi.

Składamy podziękowania organizatorom i wszystkim uczestnikom akcji krwiodawstwa za to, że we współczesnym, skupionym na własnych sprawach świecie, można pozostać wrażliwym na potrzeby innych osób, że można nie czekając na wzajemność, nie patrząc na korzyści dzielić się cząstką siebie - szczególnie wobec ludzi będących w potrzebie, bezbronnych, zdanych na ofiarność i bezinteresowność innych.  Na co dzień pozostajecie anonimowi, ale równocześnie potraficie wokół siebie hojnie rozdawać nadzieję w kroplach oddawanej krwi.

 

Ranking krwiodawców:

Piotr Stanek
Dariusz Kliks
Jakub Paschke
Kamil Gajdziński
Rafał Dawid
Karol Przybyła
Anna Bemka
Natalia Konieczek
Maciej Rostkowski
Lidia Skorupińska
Marcin Olejniczak
Michał Nitschke
Wioletta Rejman
Mateusz Stróżyk
Radek Czaiński
Jakub Koler
Weronika Bartkowiak
Anna Kowalik
Mateusz Lehman
Dariusz Kaczmarek
Aleksandra Prządka