Konkurs Poezji Śpiewanej 2016

Dnia 16 marca 2016r.  w ZSZ w Wolsztynie odbył się Konkurs Poezji Śpiewanej, w ramach obchodów Szkolnych Dni Języka Polskiego.
Organizatorami konkursu były : E. Mikołajczak, E. Tomys, K. Borowczak, D. Krawczyk. 

Udział w zmaganiach wzięli uczniowie z następujących klas:

1. Daria Przymuszała - 1E 
2. Marta Żok  - 1E 
3. Sandra Domagała -1E
4. Wojciech Przybyła - 3I 
5. Amanda Jóźwiak  - 2BL
6. Jakub Trawiński - 1M
7. Daria Kaczmarek - 2EH
8. Joanna Zielińska i Ewa Eszer -1BL

Bezkonkurencyjna okazała się Amanda Jóźwiak w balladzie „ Port Amsterdam” Jacquesa Brela. Daria Przymuszała zmierzyła się  z piosenką „ Wspomnienie” Czesława Niemena, publiczność zachwyciła Marta Żok piosenką Agnieszki Osieckiej „Miasteczko cud”. Nostalgicznie czarował Wojciech Przybyła utworem Ewy Krysian „Szabada”.Na pola lednickie przeniósł wszystkich Jakub Trawiński pieśnią „Otwórzcie bramy”. Po raz kolejny usłyszeliśmy utwór Czesława Niemena w wykonaniu Sandry Domagały a Daria Kaczmarek przypomniała piosenkę Starego Dobrego Małżeństwa „Blues o czwartej nad ranem”. Na zakończenie ,w duecie wystąpiły Joanna i Ewa z utworem Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”.

Uczniowie wykonywali wybrane przez siebie utwory z podkładem muzycznym, a cappella, z akompaniamentem  gitary oraz tak jak Jakub z  mormorandem w gościnnym  wykonaniu Wojtka i publiczności. Wysoki poziom rywalizacji konkursowej zapewniły bardzo dobre  występy uczestników. Na zakończenie konkursu Amanda Jóźwiak recytowała wiersz Juliana Tuwima pt.: „Ewa”.

W jury zasiadły: Ewelina Mikołajczak, Elżbieta Tomys, Karina Borowczak, Dorota Krawczyk i Beata Kędziora  oraz  przedstawicielki  publiczności-uczennice z klasy 2Lo i 3Lo. Piosenek konkursowych wysłuchali uczniowie z klasy 2 i 3 Lo, 1E, 2M, 3c.
Po burzliwej naradzie jury przyznało 

pierwsze miejsce Amandzie Jóźwiak, 
drugie miejsce ex aequo Darii Przymuszale i Marcie Żok, 
trzecie miejsce Wojciechowi Przybyle. 

Zwycięzcom gratulujemy!!!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Zapraszamy za  rok!