Informatyka

Microsoft 365 w ZSZ

                 

Strona logowania do usługi: office.com   

 

Krótki opis: pdf

 

Druk 3D

Druk 3D w ZSZ w WolsztynieW poniedziałek (11.04.2016r.) w naszej szkole odbył się kurs obsługi drukarki 3D. Dowiedzieliśmy się o materiałach, z których możemy wydrukować dowolną rzecz oraz jak to zrobić. W ramach testu wydrukowaliśmy "rekinka" do spinania kartek.

Zespół Wsparcia IT w ZSZ

Regulamin

Zespół Wsparcia IT ZSZ to grupa składająca się z nauczycieli informatyków oraz wybranych uczniów, powołana w celu szybkiego i kompleksowego rozwiązywanie problemów zgłaszanych przez użytkowników szkolnej sieci komputerowej. 
Praca uczniów w Zespole Wsparcia IT jest dobrowolna, ale podjęcie się jej traktowane jest jako długoterminowe zobowiązanie. Przynależenie do zespołu przez czas krótszy niż rok szkolny nie jest mile widziane.
 

Zadania pracownika helpdesku

Finaliści Wolsztyn Game Arena 2014

Rozgrywki Wolsztyn Game Arena 2014 już za nami. Po lekcjach 10 listopada stoczyliśmy turniejowe pojedynki w  League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Small World oraz FIFĘ. 

Nagrody w turniejach oficjalnych ufundowała firma KOMPUTRONIK – sponsor oficjalny WGA 2014 oraz Wydział Oświaty Starostwa Powiatowego reprezentowany...

Nasi informatycy to ZAWODOWCY!!!

Sieć komputerową w nowym gmachu szkoły tworzą uczniowie drugiej klasy technikum informatycznego w ramach zajęć: "Projektowanie i instalowanie sieci komputerowych LAN". W ciągu ostatniego tygodnia...

21 marca 2014 - zdjęcia

Przeciąganie liny, skok dosiężny, tenis stołowy w deblu, unihokej, konkurs wiedzy sportowej, rozgrywki w Osadników z Catanu, League of Legends czy CS GO to tylko niektóre z konkurencji w których uczniowie ZSZ zmierzyli się pierwszego dnia wiosny.

Microsoft Azure Dev Tools for Teaching w ZSZ

Oprogramowanie w ZSZMicrosoft Azure Dev Tools for Teaching (dawniej Imagine) jest programem dzięki któremu uczniowie informatycznych kierunków kształcenia w szkołach średnich i na uczelniach wyższych otrzymują dostęp do komercyjnego oprogramowania i usług chmurowych firmy Microsoft bez opłat. Uczestnictwo naszej szkoły w tym programie (od grudnia 2013) oznacza dla przyszłych techników informatyków nie tylko możliwość wykorzystywania aplikacji w domu, ale również pracę w szkole na zawsze aktualnym oprogramowaniu.

Koło programistyczne

 

Zajęcia w poniedziałki na 8 lekcji w sali 204 !!!

Czas zawodowców

Od września ZSZ w Wolsztynie uczestniczy w projekcie systemowym „Czas zawodowców. Wielkopolskie kształcenie zawodowe”. Jednym z działań mających na celu rozwijanie kluczowych kompetencji zawodowych naszych uczniów jest ich udział w projektowych zajęciach pozalekcyjnych. Uczniowie czterech klas pierwszych zostali podzieleni na małe kilkuosobowe grupy...

WiFi w naszej szkole

WiFi w ZSZ w WolsztynieW całym budynku Zespołu Szkół Zawodowych dostępny jest bezprzewodowy Internet; zarówno w gmachu głównym jak i w budynku warsztatów - we wszystkich pomieszczeniach. Z dostępu do sieci mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

Czas zawodowców

Od roku bierzemy udział w projekcie systemowym „Czas zawodowców. Wielkopolskie kształcenie zawodowe”, który jest kontynuacja i poszerzeniem działań zainicjowanych w "Wielkopolskim systemie monitorowania i prognozowania".

Technik informatyk

Informatyka to bardzo nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy, wykorzystywana niemal we wszystkich sferach naszego życia.
W dzisiejszych czasach każde, nawet najmniejsze przedsiębiorstwo wykorzystuje technologię komputerową. Informatyk jest więc zawo­dem, który umożliwi Ci pracę we wszystkich typach przedsiębiorstw - za­równo związanych bezpośrednio z usługami i serwisem informatycznym, jak i pozostałych, użytkujących systemy komputerowe do różnych celów, np. administracyjno - biurowych.

Subscribe to RSS - Informatyka