I miejsce w grze miejskiej: Tropem powstania

17 marca 2012 r. na terenie Wolsztyna odbyła się gra miejska: Tropem powstania. Grę zorganizowało Wielkopolskie Towarzystwo Techniki Militarnej. Uczestnikami gry byli uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wolsztyńskiego. Naszą szkołę reprezentowały 3 patrole. Zadania, które rozwiązywali uczestnicy dotyczyły historii powstania wielkopolskiego oraz zasłużonych dla powstania postaci. Należało również wykazać się znajomością uzbrojenia oraz sprytem w celu ukrycia przed niemieckim patrolem „bibuły”, którą musieliśmy dostarczyć do samej mety. Aby móc tworzyć prawdziwy patrol powstańczy należało sprawdzić również takie umiejętności jak strzelanie, czy rzut granatem do celu. Piękna pogoda i ciekawe zadania powodowały, że z przyjemnością pokonywaliśmy kolejne etapy gry. Okazało się, że wśród nas są również pasjonaci militariów, co w znacznym stopniu zadecydowało o zajętym miejscu wśród 10 rywalizujących drużyn.

Największą radość sprawiło nam ogłoszenie wyników gry, gdy okazało się, że to patrol z naszej szkoły zdobył I miejsce. Byliśmy tak skoncentrowani na oczekiwaniu na własny wynik, że niestety nie wiemy, która z drużyn zajęła 2 i 3 miejsce. Zainteresowanych odsyłamy na stronę organizatorów gry.

Skład pozostałych patroli reprezentujących naszą szkołę:

 • Patrol 1
  Opiekun: Magdalena Figler
  Kinga Lisowska
  Marta Ksiąg
  Kamila Wieczorek
  Hanna Ziomek
 • Patrol 3
  Opiekun: Magdalena Bredla
  Bartosz Słowy,
  Beata Makowiak
  Karolina Koralewska
  Marta Olejniczak
  Paulina Stechura

Entuzjastów gier terenowych z naszej szkoły zapraszamy do udziału w grze: W XIX-wiecznym Wolsztynie, która odbędzie się 19 kwietnia 2012 r.