Dni ekonomisty i handlowca

22 i 23 marca 2017 roku w naszej szkole odbyła się druga edycja  „DNI EKONOMISTY I HANDLOWCA”. Udział w tych dniach wzięły klasy z kierunku technik ekonomista oraz technik handlowiec. Dla uczestników zorganizowane zostały wykłady, warsztaty oraz konkursy.

22 marca odbył się wykład, który został przedstawiony przez Magdalenę Patalas - Kierownika obsługi klienta oraz Roksanę Kałkę - Doradcę Biznesowego z Banku Zachodniego WBK Grupa Santander I Oddział w Wolsztynie na temat „Nie musisz być perfekcyjny na stracie, ale warto wystartować, żeby osiągnąć perfekcję”. Zawarto w nim  informacje o roli  Bezpiecznego Konta oraz istocie Bezpieczeństwa Danych Osobowych w Sieci.

Podczas warsztatów panie wyjaśniły nam, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna oraz czego możemy się spodziewać w czasie takiej rozmowy. Były również niespodzianki w postaci konkursów, a w nich do wygrania kubki, torby, naszyjniki, długopisy oraz PawerBank. Osobom, które wygrały -  gratulujemy! 
Uczniowie klasy II E przygotowali prezentację na temat firmy symulacyjnej „NEXBAU” sp. z o.o. działającej w naszej szkole, w której przedstawili nam, co to jest firma symulacyjna, jakie są z niej korzyści.

Dnia 23 marca  odbyły się zajęcia warsztatowe prowadzone przez pracowników Głównego Urzędu Statystycznego Oddział w Kościanie, podczas których pokazano nam, jak rejestruje się  firmę w Urzędzie Statystycznym. Wykonywaliśmy również ćwiczenia, dzięki którym mogliśmy zobaczyć, jak wyszukuje się firmę w tej instytucji za pomocą numeru REGON oraz adresu firmy. Osoby, które wykonały ćwiczenie oraz udzieliły odpowiedzi jako pierwsze, otrzymały drobne nagrody. Zwycięzcom

GRATULUJEMY!

Ważną częścią Dni Ekonomisty I Handlowca był konkurs na Najlepszego Ekonomistę (Handlowca) ZSZ. Laureatami zostały uczennice z klasy 4EH i 3EH:

  • 1 miejsce – Julia Estkowska z klasy 4EH
  • 2 miejsce – Żaneta Cholewa z klasy 4 EH
  • 3 miejsce – Weronika Radzik z klasy 4 EH i Oliwia Pachołek z klasy 3 EH

Nagrody, które ufundował BZ WBK Grupa Santander Oddział w Wolsztynie – zostaną wręczone podczas uroczystości zakończenia nauki przez maturzystów.

Nadal trwa konkurs na logo – prace można oddawać do 10 kwietnia – nagrody czekają!