DZIEŃ EKONOMISTY I HANDLOWCA

W minionym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ EKONOMISTY I HANDLOWCA. Obchody podzielone zostały na kilka etapów. Na uroczystej inauguracji (6.04) gościliśmy prof. dr hab. Wiktora Gabrusewicza, prezesa zarządu oddziału wielkopolskiego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Dyrektora Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Oddział Wielkopolska - Mariusza Noworytę. Pan profesor przedstawił wykład na temat  "Księgowy architekt rachunkowości" a pan dyrektor "Perspektywy pracy w zawodzie księgowego". Oba wykłady bardzo zainteresowały przyszłych księgowych.  

DZIEŃ EKONOMISTY I HANDLOWCA

Natomiast 8.04 kierownik Wydziału PKO BP SA w Wolsztynie – pani Ilona Dolegalska przedstawiła prezentację multimedialną na temat: "Edukacja w nowoczesne usługi bankowe dla młodych, na przykładzie produktów PKO Banku Polskiego”. Tego samego dnia    uczniowie kl. I technikum w zawodzie technik ekonomista  zaprezentowali  funkcjonowanie firmy symulacyjnej NEXBAU działającej przy ZSZ w Wolsztynie, a uczennice II klasy technikum przedstawiły pokaz mody biznesowej.

Ogłoszono też wyniki konkursu „Najlepszy ekonomista w ZSZ" – zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane przez Zenona Wiśniewskiego, dyrektora Oddziału PKO Banku Polskiego w Wolsztynie.

Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Solibieda z kl. 4EH uzyskując tytuł „Najlepszy ekonomista w ZSZ w Wolsztynie w roku szkolnym 2015/2016”, drugie miejsce – Weronika Radzik z kl. 3EH,  a trzecie Karolina Jagos z kl. 4EH oraz Julia Estkowska z kl. 3EH.

Ostatnim etapem było spotkanie z doktorantką panią Renatą Merdą (absolwentką Technikum ZSZ w Wolsztynie), która przeprowadziła zajęcia warsztatowe na temat: "Urynkowienie wartości społecznych - komercjalizacja wszystkich sfer naszego życia. Konsumpcjonizm - największy grzech współczesnego świata".

W ramach obchodów odbył się także konkurs na logo produktu tradycyjnego pod nazwą "SZYNKA WOLSZTYŃSKA". W konkursie uczestniczyło 45 uczniów. Jury najwyższą ilością punktów oceniło prace uczniów:

miejsce I zajęła uczennica z kl. I E Wiktoria Chlebowska,

II miejsce zajęła uczennica z kl. III EH Weronika Tajchert,

III miejsce zajęła uczennica z kl. II EH Kinga Buda.

Dziękujmy wszystkim uczniom i nauczycielom za współpracę przy organizacji DNIA EKONOMISTY I HANDLOWCA W Zespole Szkół Zawodowych w Wolsztynie.