Dzień Ekonomisty i Handlowca 2018

1 marca w Zespole Szkół Zawodowych w Wolsztynie obchodzono trzecią edycję Dnia Ekonomisty i Handlowca. Uroczystość objęta była patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Rady Rodziców ZSZ w Wolsztynie.

Część merytoryczna Dnia Ekonomisty I Handlowca była przygotowana przez zaproszonych gości z Urzędu Skarbowego w Wolsztynie w formie prezentacji multimedialnej. Pani Joanna Florczak - ekspert skarbowy - zachęcała, by zabierać paragony jako potwierdzenie transakcji handlowej w ramach kampanii informacyjnej „Weź paragon” prowadzonej przez Ministerstwo Finansów. Natomiast pani Magdalena Barska – inspektor z działu kontroli skarbowej, zaprezentowała najnowsze zmiany w przepisach podatkowych, m. in. omówiła Jednolity Plik Kontrolny.

Uczennica z klasy 3E Anna Lehmann zaprezentowała funkcjonowanie firmy symulacyjnej NEXBAU działającej przy naszej szkole.

W czasie uroczystości nastąpiło też ogłoszenie wyników konkursu Najlepszy Ekonomista ZSZ w Wolsztynie. Tytuł ten otrzymała Paulina Lórych z klasy 4EH.

Dopełnieniem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy 1E i 3E. Uczniowie klasy 1E przygotowali skecz i iluzję taneczną, a poszczególne części uroczystości przeplatane były piosenkami w wykonaniu uczennic: Wiktorii Wośkowiak, Darii Przymuszały oraz Sandry Domagały. Uroczystość poprowadziła Klaudia Dolata z klasy 1E.

Trwa konkurs na logo, który zostanie rozstrzygnięty w kwietniu.

DEiH przygotowały nauczycielki przedmiotów ekonomicznych: Irena Glaser, Urszula Stroisz – Ciorga oraz Marzena Strugała.