Cyrk na kółkach czyli otrzęsiny klas pierwszych

Takiego cyrku w Zespole Szkół Zawodowych w Wolsztynie jeszcze nie było. Diabły, klauni, piraci, metalowcy, roboty, smerfy, supermani oraz różne atrakcje - tak w skrócie można opisać otrzęsiny klas pierwszych.

Aula szkolna zamieniła się w arenę cyrkową, na ścianach zawisły girlandy z kolorowych trójkątów i ozdoby z balonów. Arenę wyposażono w akcesoria do konkurencji: kolorowe piłki, balony, mąkę, napoje, cukierki a także muzykę i dobre humory. Otrzęsiny odbyły się na zasadzie rywalizacji, którą oceniało jury w składzie: Katarzyna Wiśniewska, Monika Kubala-Matuszewska, Anna Kotlarska oraz przedstawiciel samorządu szkolnego Adam Szymański. W ciągu dwóch godzin lekcyjnych doszło do potyczek siedmiu klas pierwszych. Uczniowie musieli wykazać się sprawnością, sprytnością, zwinnością, znajomością szkoły i miasta, hartem ducha oraz poczuciem humoru.

 I miejsce oraz tytuł najlepszych kociaków w szkole wywalczyli superermani z klasy IL2. Zaszczytne drugie miejsce przypadło diabłom z  klasy IHT. Natomiast miejsce trzecie uzyskały smerfy z klasy IB. Przygotowaniem tegorocznych otrzęsin zajęli się ekonomiści z IIE z wychowawcą Ireną Glaser. Uroczystość poprowadzili konferansjerzy z kl. IIE  Klaudia Dolata i Adam Wawrzyniak.

Dziękujemy klasom pierwszym za zaangażowanie i wolę walki. Wszystkie klasy pierwsze zdały egzamin przygotowany przez organizatorów na piątkę. Gratulujemy!