Martyna Dembowiak laureatką konkursu z rachunkowości

3 kwietnia w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród IV edycji wojewódzkiego Konkursu z Rachunkowości „Akademia Księgowego” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz ZSE w Poznaniu. W konkursie swoją wiedzę z rachunkowości sprawdzali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z woj. wielkopolskiego.

Uczennica Technikum Ekonomicznego w Wolsztynie Martyna Dembowiak zajęła III miejsce w Wielkopolsce. W nagrodę oprócz pamiątkowej statuetki otrzymała m.in. tablet, indeks i stypendium WSHiR w Poznaniu oraz liczne książki o tematyce ekonomicznej. Konkurs był objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Uniwersytetu Ekonomicznego, a wśród sponsorów konkursu znaleźli się: Firma FORMAT C, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Wydawnictwo EMPi2, WSHiR, Biuro Rachunkowe, Uniwersytet Ekonomiczny oraz sponsor prywatny. Konkurs składał się z zadań.

W tegorocznej rywalizacji udział wzięło ponad 400 uczniów reprezentujących 28 szkół z terenu całej Wielkopolski. Zawodnicy zmagali się w kolejnych etapach konkursu. Poziom trudności zwiększał się z każdym etapem. Uczniowie rozwiązywali testy i wykonywali zadania praktyczne. Grono 15 finalistów ostatecznie walczyło o główną nagrodę sporządzając i ewidencjonując dokumenty księgowe w programie rewizor pakietu Insert. Wzruszenia i dumy nie kryły nauczycielki przygotowujące uczennicę do konkursu: Irena Glaser oraz Urszula Stroisz-Ciorga.

Serdecznie gratulujemy!.