Absolwenci

Spotkanie roczników 87 i 92 TM - styczeń 2014

Przedstawiciele dwóch klas Technikum Mechanicznego, które przystąpiły do matury (i oczywiście zdały) w roku 1987 oraz 1992, zwrócili się pod koniec ubiegłego roku do Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych z prośbą o spotkanie. Na szybko zwołanym posiedzeniu poprosili o pomoc przy zorganizowaniu karnawałowego zjazdu absolwentów wyżej wymienionych roczników. Szkolne Stowarzyszenie zgodnie ze statutem już wielokrotnie od kilkunastu lat pomagało przy takich uroczystościach, więc i tym razem objęło nad tą imprezą patronat.

Zjazd absolwentów 2013 - zaproszenie

Szanowni i Drodzy Absolwenci!  

"Zawodówka" żyje już 162 lata!
W tym czasie rozwinęła się i osiadła na Kusocińskiego 1, już od 45 lat! Trzeba zobaczyć co się zmieniło od Waszego wspólnego z Nią czasu. Przyjdźcie zobaczyć!

Statut Stowarzyszenia Absolwentów

Przepisy ogólne

§ 1

1.      Powołuje się „Stowarzyszenie Absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie” zwane w dalszej części Stowarzyszeniem.

2.      Stowarzyszenie działa na podstawie ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 roku prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. nr 20, poz. 104 z późniejszymi zmianami).

§ 2

Stowarzyszenie, jako organizacja zarejestrowana, posiada osobowość prawną.

Zjazd absolwentów 2001

Prezes Stowarzyszenia - Janusz Mrozkowiak

Pierwszy zjazd na 25-lecie matury (4 października 2001)

I Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie odbył się w sobotę 29 września w 25. rocznicę pierwszej matury. Absolwent Janusz Mrozkowiak, jeden z inicjatorów Zjazdu, dziś polonista w tej szkole, powitał gości, byłych dyrektorów, kolegów. Wspomniał tych, którzy przeszli do niebiańskiej szkoły.

 

Zjazd absolwentów 2003

Zjazd po 60-ciu latach

II Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie odbył się w sobotę 7 czerwca, i tym razem - w odróżnieniu od tego sprzed dwóch lat - objął wyłącznie roczniki 1947 - 2001 Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Organizatorem Zjazdu było Stowarzyszenie Absolwentów ZSZ w Wolsztynie.

Zjazd absolwentów 2006

To już III Zjazd.

Przypomnijmy, że pierwszy, dla klas maturalnych, odbył się w 2001 roku, drugi - dla szkoły zawodowej - w 2003. Aby zwiększyć zainteresowanie, organizatorzy podjęli decyzję, by w tym roku połączyć wszystkie typy szkół. Przygotowania trwały już od kilku miesięcy. Warto wspomnieć, że organizacją Zjazdu zajęło się Stowarzyszenie Absolwentów ZSZ

 

Zjazd absolwentów 2007

Zjazd klas pana Andrzeja Lisieckiego

Zjazd poprzedziły trzy spotkania Zarządu. Wzorem lat ubiegłych klasy, których wychowawcą był pan Andrzej Lisecki, postanowiły przygotować spotkanie. Była jeszcze jedna okazja. Pierwsza klasa - rocznik 1987 - obchodził 20-lecie matury. Impreza odbyła się 16 czerwca w restauracji "Kaukaska". Kiedy wszyscy goście i Absolwenci już przybyli...

 

Subscribe to RSS - Absolwenci