Z notatnika pedagoga

Konta elektroniczne PUE ZUS

Dzięki współpracy z wolsztyńskim oddziałem ZUS - 8 października 2018r. uczniowie i nauczyciele dzięki pomocy pani Anny Wojtkowiak mieli możliwość założenia sobie elektronicznego konta PUE ZUS. Kolejne tego typu spotkanie odbędzie się 5 listopada (poniedziałek - godz. 8.00 - 9.00) 

Bardzo dziękujemy za współpracę.

 

Konta elektroniczne PUE ZUS

13 czerwca 2018r. pięćdziesięciu uczniów i nauczycieli miało możliwość założenia sobie elektronicznego konta PUE ZUS. Było to możliwe dzięki współpracy z Wolsztyńskim oddziałem ZUS. Pracownik tej instytucji pojawił się w naszej szkole, by pomóc w założeniu tych kont naszym uczniom i pracownikom. Akcja będzie kontynuowana w przyszłym roku .

Bardzo dziękujemy za współpracę.

Wybierz życie pierwszy krok

24.05.2018r. uczennice pierwszych klas wzięły udział w zajęciach pt.: "Wybierz życie - pierwszy krok".
Realizacja programu obejmowała następujące formy:
*prezentacja filmu, 
*quiz,
*wykład i dyskusja,
*gazetka szkolna,
*konkurs wiedzy (nagrody otrzymują - EMILIA SWAT 1L2, KAROLINA ROGOZIŃSKA KL. 1IT, AGTA DUDZIAK KL. 1L2)

Dodatkowe informacje na temat programu: http://www.pierwszykrok.edu.pl

 

Młodzież na urodzinach PaT- u

23 maja 2018r.  z okazji trzeciej rocznicy istnienia grupy PaT na deskach sceny Wolsztyńskiego Domu Kultury odbyła się premiera autorskiego spektaklu profilaktycznego grupy pt."Pij ! Bądź artystą" . Sztukę obejrzała młodzież z klas 1f, 2E, 3I i 2L1.

 

Stop narkotykom

Stop narkotykom. Zażywasz - przegrywasz. Narkotyki kradną wolność.

Od 11.05.2018r. do 25.05.2018r. uczniowie 40 klas wzięli udział w 2 - godzinnych zajęciach profilaktycznych, które zostały poprowadzone przez Macieja Szczodrowskiego i  Leszka Roszczenko z Centrum Profilaktyki Społecznej. Atrakcyjna forma zajęć, swobodne podejście prowadzących jak i sposób przekazania wiedzy oraz budowanie nacechowanych szacunkiem do odbiorców relacji wpłynął zdaniem młodzieży na pozytywną ocenę zajęć.

Diagnoza problemów społecznych

W maju bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w badaniach ankietowych z zakresu uzależnień realizowanych przez Centrum Profilaktyki i Reedukacji na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy Wolsztyn. Młodzież poraz pierwszy mogła w sposób legalny posłużyc się telefonami komórkowymi na zajęciach lekcyjnych wypełniając anonimową ankietę elektroniczną. Na wyniki przyjdzie nam poczekać do końca czerwca 2018r.

Poznajmy ich jeszcze raz

KOD EMOCJI 2018

Scenariusz i reżyseria:

Monika Kubala – Matuszewska i Ewelina Mikołajczak

Aktorzy:

Po spektaklu - KOD EMOCJI

Grupa teatralna wraz z opiekunami jeszcze raz kłania się pięknie wszystkim widzom:)

Drzwi otwarte

Drzwi otwarte za nami. 

W sobotę 07.04.2018r. otworzyliśmy dosłownie wszystkie drzwi dla gimnazjalistów. Uczniowie, którzy w tym roku staną przed wyborem dalszego kierunku kształcenia mieli kolejny raz możliwość odwiedzenia naszej szkoły i przyjrzenia się jej z bliska. W kilku przypadkach towarzyszyli im rodzice.

Była prezentacja kierunków, konkursy i mały poczęstunek w zorganizowanej na ten czas kawiarence.

Promocja c.d

Spotkaliśmy się z kolejnymi uczniami, tym razem ze szkół w Wielichowie, Rakoniewicach i Babimoście. Dzielnie w działaniach promocyjnych  towarzyszyli nam: Marcelina Kubala z kl. 2E, Kinga Kryś takze z kl. 2E oraz Kacper Frąckowiak z kl. 1I1.

OBJAZDÓWKA 2018

Dwa dni intensywnych spotkań z młodzieżą z okolicznych szkół za nami.

Gimnazjaliści z Gmin: Przemęt, Siedlec, Wolsztyn, Rakoniewice dzięki uprzejmości Starostwa Wolsztyńskiego zostali dowiezieni autobusami do naszej szkoły na spotkania. W promocji towarzyszyły nam lokalne firmy i instytucje. Dziekujemy przedstawicielom MCK, Powiatowego Urzędu Pracy, STOLMOT - WOLMET, FIRESTONE, WFM oraz  Zakładowi Mechanicznej Obróbki Metali Ireneusza Mrugalskiego za udział  w promocji. 

MCK w ZSZ

W dniach 13.03.2018r. i 16.03.2018r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicielki Młodzieżowego Centrum Kariery w Wolsztynie. W spotkaniach wzięły udział wszystkie klasy maturalne. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkoleniową MCK i ze specyfiką pracy centrum.

Promocja trwa...

Za nami pierwsze działanie promocyjna. 28.02.2018r udaliśmy się na spotkanie z rodzicami i uczniami do Rakoniewicach. Kolejnym miejscem promocji była Jabłonna. Tam również mieliśmy okazję zaprezentować naszą szkołę uczniom trzeciej klasy Gimnazjum i siódmej klasy SP.  Dwa dni gościliśmy na targach  w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu.

Przed nami kolejne spotkania. Wkrótce wybieramy się jeszcze raz do Rakoniewic a następnie do Wielichowa.

LEKCJE Z ZUS

W dniach 27.02.2018r. i 01.03.2018r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z przedstawicielami lokalnego ZUS-u. Panie w skrócie przedstawiły, czym zajmuje się ZUS i opowiedziały, jakie warunki należy spełnić, żeby założyć własną działalność gospodarczą. W zajęciach uczestniczyli wszyscy uczniowie z trzecich klas zawodowych oraz z klas maturalnych. Każdy z uczniów otrzymał książkę pogłębiającą wiedzę z tego zakresu.

Organizatorzy: L.Żok i M. Kubala - Matuszewska

Podsumowanie zbiórki żywności

W grudniu w ramach kolejnej ISKIERKI została zorganizowana zbiórka produktów spożywczych dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Do akcji przystąpiło 20 klas: 1B, IT, 1E, 1w1, 1L1, 1L2, 1f,  2w2, 2M, 2L1, 2ps, 2f, 2BL, 2E, 3L1, 3E, 3BL, 3g, 3f, 4BL.

W czwartek - 21.12.201r. paczki zostały przewiezione do parafii NMP w Wolsztynie.

Strony

Subscribe to RSS - Z notatnika pedagoga