Finaliści konkursu plastycznego „ZMALUJ SOBIE SAMOWAR”

Już kolejny raz uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie zostali finalistami konkursu plastycznego, organizowanego przez Uniwersytet Zielonogórski, a konkretnie Instytut Neofilologii.

Jak co roku prace naszych uczniów są wysyłane na konkurs, którego celem jest propagowanie historii i kultury Słowian Wschodnich. Tym razem tematyka dotyczyła samowara, jako istotnego elementu wschodniosłowiańskiej kultury. Hasło konkursowe brzmiało: „Zmaluj sobie samowar”. Ta forma współpracy, kształtująca wyobraźnię uczniów, cieszy się dużym powodzeniem wśród konkursowiczów. Z naszej szkoły napłynęło 18 prac wykonanych różnorodną techniką.

I tym razem uczniowie nie zawiedli. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 25 kwietnia 2018r. podczas Dni Kultury Słowian Wschodnich, gdzie II miejsce zajęła Dominika Koza z klasy 1L2. Jury wyróżniło także prace Angeliki Adam z klasy 3HT i Wiolety Krym z klasy 1L2. Nagrodzone plakaty wystawiono w holu budynku Neofilologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Finaliści zostali obdarowani okolicznościowymi dyplomami i upominkami. Gratulujemy!

Cieszy fakt, że od kilku lat uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych biorą liczny udział w tym konkursie i zawsze odnoszą sukcesy. Chociaż nie wszyscy konkursowicze uczą się języka rosyjskiego, to są otwarci na taką formę współpracy z Instytutem Neofilologii i Kołem Naukowym Rusycystów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Liczymy na dalsze możliwości popularyzowania historii i kultury Słowian Wschodnich.