Programy międzynarodowe ZSZ

Wymiana międzynarodowa

W pierwszych dniach września Dyrektor Ireneusz Rajman podpisał na Ukrainie umowę partnerską z Coleegem w Zborowie. W związku z nowym kierunkiem współpracy i możliwością dofinansowania ze środków Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży, rozpoczęliśmy realizację projektów trójstronnych.

Złożony projekt do Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży, otrzymał dofinansowanie na realizację w kwocie 20 392 zł., co pozwoliło z małym wkładem własnym rozpocząć realizację wymiany uczniów z trzech państw. Projekt miał na celu nawiązanie współpracy trójstronnej, poprawę komunikacji językowej uczestników oraz jako cel operacyjny: poznanie kultury, historii i tradycji Wolsztyna. Podczas realizacji (23- 27.09.2019r.) uczniom towarzyszyli...

Projekt „Przyszłość w Twoich rękach - poprawa zdolności do zatrudnienia uczniów placówek kształcenia zawodowego z powiatu Wolsztyńskiego”

Pragniemy poinformować, iż w naszej szkole realizowany jest projekt pt.: „Przyszłość w Twoich rękach - poprawa zdolności do zatrudnienia uczniów placówek kształcenia zawodowego z powiatu Wolsztyńskiego”. Celem głównym projektu jest poprawa zdolności do zatrudnienia uczniów Technikum i Szkoły Branżowej I Stopnia w Wolsztynie w wyniku podniesienia kompetencji/kwalifikacji zawodowych wśród 415 uczniów (182 kobiet), w szczególności poprzez udział w stażach zawodowych, doradztwie zawodowym, szkoleniach/kursach dla uczniów. Kolejnym celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ZSZ w Wolsztynie w wyniku...

PROGRAM AGORA MŁODZIEŻY ZAMEK TREBNITZ

W poniedziałek 26.11.2018r. siedmiu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych wraz z opiekunem udało się pociągiem do Poznania. Około południa zameldowaliśmy się w Hostelu Blooms przy ulicy Kwiatowej, gdzie zostaliśmy serdecznie przywitani przez koordynatora projekty ze strony polskiej - Panią Magdalenę Antoniewicz. Po przyjeździe grup z Niemiec i Nowego Tomyśla udaliśmy się na obiad do restauracji Sphinx. Następnym punktem programu była wizyta w Centrum Rekreacyjno-Sportowym, gdzie odbyły się zajęcia integracyjno - językowe. Wśród zabaw najbardziej nam się podobały przedstawienie się oraz pokazywanie gestami swoich zainteresowań. Następnie bez użycia słów ustawiliśmy się wg miesiąca urodzenia i wzrostu, a potem w grupach utworzyliśmy słownik projektowy. Kolejnym zadaniem było stworzenie swojego 'dream team'. Po wyczerpujących zabawach udaliśmy się do Hostelu, po czym zostały przydzielone pokoje. O godzinie 18:00 pojechaliśmy do centrum Posnania, gdzie zjedliśmy kolację i poszliśmy zagrać w kręgle. O godzinie 23:00 wróciliśmy do miejsca zakwaterowania.

Powergedon 2018

W dniach 7-8 czerwca nasza szkoła brała udział w wydarzeniu POWERGEDON 2018 organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Pierwszego dnia odbyła się konferencja zatytułowana Rewolucja 4.0 - Kompetencje 4.0. Podczas serii wykładów przedstawiono jak wygląda technologiczna rewolucja w praktyce oraz jak można wykorzystać tę wiedzę w kształceniu zawodowym. Drugiego dnia grupa nauczycieli z naszej szkoły uczestniczyła w realizacji zadań w formie gry terenowej. Nasza drużyna zdobyła zaszczytne III miejsce na 20 startujących zespołów z całej Polski. 

Wizyta uczestników projektu POWER w ZSRiT w Powodowie

W styczniu i lutym 2018 uczestnicy projektu ,, Inwestuj w siebie – rozwijaj swoje talenty'' zaprezentowali zrealizowane we Frankfurcie i w Brandenburgu staże oraz pochwalili się nabytymi kompetencjami i zdobytym doświadczeniem oraz podzielili się nabytą wiedzą . Wspomnieli również o atrakcjach czasu wolnego.

Wariacje kulinarne stażystek programu POWER.

W oparciu o zrealizowany we Frankfurcie staż uczennic technikum technologii żywności sporządzona została książka kulinarna z przepisami częściowo realizowanymi już podczas praktyki. Inne ciekawe, wyszukane przez dziewczyny przepisy zostały wykorzystane do przygotowania potraw podczas ćwiczeń praktycznych w szkole a część przepisów dziewczyny postanowiły zastosować do przygotowania smacznych potraw dla swoich Dziadków z okazji ich święta. Istniejące już w naszej książce kucharskiej przepisy zostały przez uczennice w ciekawy sposób wzbogacone i zmodyfikowane.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych na praktykach zagranicznych w Frankfurcie nad Odrą i Brandenburgu

32 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie odbywało praktyki w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uroczyste wręczenie dokumentu Europass Mobilność

W dniu 26 października 2017 odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu Wolsztyńskiego dotycząca problematyki szkół średnich w powiecie. Uczniowie naszej szkoły przedstawili prezentację zrealizowanego projektu POWER - „Inwestuj w siebie – rozwijaj swoje talenty”, wzbudzając duże zainteresowanie radnych i dyrektorów szkół.

Program POWER - mechatronicy i mechanicy pojazdów samochodowych na praktykach w Brandenburgu.

16 uczniów naszej szkoły uczących się w zawodach technik mechatronik oraz mechanik pojazdów samochodowych odbywa praktykę zagraniczną w ośrodku szkolenia zawodowego w Brandenburgu. Dwutygodniowy staż trwa od 28 maja do 10 czerwca 2017 roku i jest częścią projektu prowadzonego przez naszą szkołę  pt. "Inwestuj w siebie - rozwijaj swoje talenty".

  

Program Power - praktyki zagraniczne dla mechatroników i mechaników pojazdów samochodowych

Aktualnie przygotowujemy staż dla szesnastu uczestników w zawodach technik mehatronik i mechanik pojazdów samochodowych, który odbędzie się również we Frankfurcie nad Odrą. POWER - realizowany jest przy pełnym wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Zespół Szkół Zawodowych prowadzi projekt pt „Inwestuj w siebie – rozwijaj swoje talenty”. Program obejmuje dwutygodniowy staż/praktykę w Zakładzie Promowania Kształcenia  Zawodowego we Frankfurcie nad Odrą ( Niemcy). 

Relacja z pobytu technologów żywności na praktykach we Frankfurcie.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie odbywali praktyki w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Do Zakładu Promowania Kształcenia Zawodowego w Frankfurcie nad Odrą udała się w terminie od 27.11.2016 do 09.12.2016 grupa 16 uczennic kształcących się w zawodach: kucharz i technik technologii żywności. W dwuosobowych zespołach dziewczyny przygotowywały śniadania, przeróżne potrawy obiadowe oraz desery.

Program POWER

Przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu  POWER, Zespół Szkół Zawodowych realizuje projekt pt„Inwestuj w siebie – rozwijaj swoje talenty”. Program obejmuje dwutygodniowy staż/praktykę w Zakładzie Promowania Kształcenia  Zawodowego we Frankfurcie nad Odrą ( Niemcy).

Praktyki w Walencji trwają

Uczennice ZSZ w WenecjiGrupa uczennic naszej szkoły odbywa właśnie dwutygodniowe praktyki w Walencji. Pracują w lokalnych przedsiębiorstwach i poznają atrakcje turystyczne miasta. Zwiedzały dotychczas oceanarium, muzeum techniki, muzeum figur papierowych Fallas, były na seansie w kinie sferycznym.

Praktyki w Portugalii

Minął pierwszy tydzień praktyk zagranicznych w Barcelos w Portugalii. Grupa mechatroników, informatyków, logistyków i techników budownictwa pracuje w lokalnych firmach, gdzie zdobywa nowe doświadczenia i poznaje lokalną kulturę. W czasie wolnym...

Strony

Subscribe to RSS - Programy międzynarodowe ZSZ