Programy międzynarodowe ZSZ

Powergedon 2018

W dniach 7-8 czerwca nasza szkoła brała udział w wydarzeniu POWERGEDON 2018 organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Pierwszego dnia odbyła się konferencja zatytułowana Rewolucja 4.0 - Kompetencje 4.0. Podczas serii wykładów przedstawiono jak wygląda technologiczna rewolucja w praktyce oraz jak można wykorzystać tę wiedzę w kształceniu zawodowym. Drugiego dnia grupa nauczycieli z naszej szkoły uczestniczyła w realizacji zadań w formie gry terenowej. Nasza drużyna zdobyła zaszczytne III miejsce na 20 startujących zespołów z całej Polski. 

Wizyta uczestników projektu POWER w ZSRiT w Powodowie

W styczniu i lutym 2018 uczestnicy projektu ,, Inwestuj w siebie – rozwijaj swoje talenty'' zaprezentowali zrealizowane we Frankfurcie i w Brandenburgu staże oraz pochwalili się nabytymi kompetencjami i zdobytym doświadczeniem oraz podzielili się nabytą wiedzą . Wspomnieli również o atrakcjach czasu wolnego.

Wariacje kulinarne stażystek programu POWER.

W oparciu o zrealizowany we Frankfurcie staż uczennic technikum technologii żywności sporządzona została książka kulinarna z przepisami częściowo realizowanymi już podczas praktyki. Inne ciekawe, wyszukane przez dziewczyny przepisy zostały wykorzystane do przygotowania potraw podczas ćwiczeń praktycznych w szkole a część przepisów dziewczyny postanowiły zastosować do przygotowania smacznych potraw dla swoich Dziadków z okazji ich święta. Istniejące już w naszej książce kucharskiej przepisy zostały przez uczennice w ciekawy sposób wzbogacone i zmodyfikowane.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych na praktykach zagranicznych w Frankfurcie nad Odrą i Brandenburgu

32 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie odbywało praktyki w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uroczyste wręczenie dokumentu Europass Mobilność

W dniu 26 października 2017 odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu Wolsztyńskiego dotycząca problematyki szkół średnich w powiecie. Uczniowie naszej szkoły przedstawili prezentację zrealizowanego projektu POWER - „Inwestuj w siebie – rozwijaj swoje talenty”, wzbudzając duże zainteresowanie radnych i dyrektorów szkół.

Program POWER - mechatronicy i mechanicy pojazdów samochodowych na praktykach w Brandenburgu.

16 uczniów naszej szkoły uczących się w zawodach technik mechatronik oraz mechanik pojazdów samochodowych odbywa praktykę zagraniczną w ośrodku szkolenia zawodowego w Brandenburgu. Dwutygodniowy staż trwa od 28 maja do 10 czerwca 2017 roku i jest częścią projektu prowadzonego przez naszą szkołę  pt. "Inwestuj w siebie - rozwijaj swoje talenty".

  

Program Power - praktyki zagraniczne dla mechatroników i mechaników pojazdów samochodowych

Aktualnie przygotowujemy staż dla szesnastu uczestników w zawodach technik mehatronik i mechanik pojazdów samochodowych, który odbędzie się również we Frankfurcie nad Odrą. POWER - realizowany jest przy pełnym wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Zespół Szkół Zawodowych prowadzi projekt pt „Inwestuj w siebie – rozwijaj swoje talenty”. Program obejmuje dwutygodniowy staż/praktykę w Zakładzie Promowania Kształcenia  Zawodowego we Frankfurcie nad Odrą ( Niemcy). 

Relacja z pobytu technologów żywności na praktykach we Frankfurcie.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie odbywali praktyki w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Do Zakładu Promowania Kształcenia Zawodowego w Frankfurcie nad Odrą udała się w terminie od 27.11.2016 do 09.12.2016 grupa 16 uczennic kształcących się w zawodach: kucharz i technik technologii żywności. W dwuosobowych zespołach dziewczyny przygotowywały śniadania, przeróżne potrawy obiadowe oraz desery.

Program POWER

Przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu  POWER, Zespół Szkół Zawodowych realizuje projekt pt„Inwestuj w siebie – rozwijaj swoje talenty”. Program obejmuje dwutygodniowy staż/praktykę w Zakładzie Promowania Kształcenia  Zawodowego we Frankfurcie nad Odrą ( Niemcy).

Praktyki w Walencji trwają

Uczennice ZSZ w WenecjiGrupa uczennic naszej szkoły odbywa właśnie dwutygodniowe praktyki w Walencji. Pracują w lokalnych przedsiębiorstwach i poznają atrakcje turystyczne miasta. Zwiedzały dotychczas oceanarium, muzeum techniki, muzeum figur papierowych Fallas, były na seansie w kinie sferycznym.

Praktyki w Portugalii

Minął pierwszy tydzień praktyk zagranicznych w Barcelos w Portugalii. Grupa mechatroników, informatyków, logistyków i techników budownictwa pracuje w lokalnych firmach, gdzie zdobywa nowe doświadczenia i poznaje lokalną kulturę. W czasie wolnym...

Staże zagraniczne 2016

Uczestnicy projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ (sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe) mogą pobrać wzór umowy...

Prezentacja projektu w Starostwie Powiatowym w Wolsztynie

Uroczysta sesja Rady Powiatu Wolsztyńskiego dotyczącej spraw i problemów szkół w powiecie. Zostali na nią zaproszeni wszyscy dyrektorzy szkół z powiatu wolsztyńskiego oraz szefowie instytucji publicznych funkcjonujących w naszym powiecie. Uczniowie naszej szkoły przedstawili prezentację zrealizowanego projektu POWER, wzbudzając duże zainteresowanie radnych i dyrektorów szkół. Po udanej prezentacji Starosta Powiatu Wolsztyńskiego wraz z przewodniczącym Rady Powiatu uroczyście wręczyli grupie stażystów Europassy Mobilność.

Staże zagraniczne 2015 - Frankfurt

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie w maju i czerwcu 2015 roku odbywali praktyki w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego”. Dwie grupy po 14 osób każda, uczyły się w Zakładzie Kształcenia Zawodowego we Frankfurcie nad Odrą.

Program ERASMUS+

Przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu  Erasmus+, Zespół Szkół Zawodowych realizuje projekt pt.  „Młodzi rzemieślnicy z Wolsztyna pełną parą na zagraniczne praktyki”. Program obejmuje dwutygodniowy staż/praktykę w Zakładzie Promowania Kształcenia  Zawodowego we Frankfurcie nad Odrą ( Niemcy) – www.bfw-bb.de
Terminy odbywania praktyk:
 - stolarz i murarz od 19 kwietnia do 02 maja 2015r.
 - kucharz oraz   monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie od 31 maja do 13 czerwca 2015r. 

Strony

Subscribe to RSS - Programy międzynarodowe ZSZ